Skocz do zawartości

kompresor membranowy do aerografu


Piotter

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety koncepcja zbudowania sprezarki do aerografu z agregatu lodówkowego upadła z braku czasu, wiec rozgladam sie za czyms gotowym. Przejrzałem posty w dziale "Warsztat" i prawie zdecydowałem sie na MA 3000 z Allegro, ale znalazłem tam jeszcze coś podobnego do niego, tylko z dodatkowym zbiornikiem http://www.allegro.pl/item898910161_kompresor_z_butla_zestaw_do_malowania_super_jakosc.html , choć nie bardzo moge ustalic jakie ma oznaczenie. Tak BTW używa ktoś tego ?

Wracając do meritum, na www.cytadela.pl trafiłem na arykuł i filmik, którego autor zachwala kompresory membranowe taki jak http://www.skleptechniczny.pl/Kompresor_do_Aerografu_aerograf_membranowy_25kg_p1746.html. No i włąśnie tego dotyczy zasadniecza kwestia: czy ciśnienie i wydajność tego kompresorka wystarcza do malowania modeli RC ? Rozumiem że na małe modele redukcyjne czy figurki to wystarczy ale czy nie jest za słaby na większe, to własnei budzi moje pewne wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i włąśnie tego dotyczy zasadniecza kwestia: czy ciśnienie i wydajność tego kompresorka wystarcza do malowania modeli RC ? Rozumiem że na małe modele redukcyjne czy figurki to wystarczy ale czy nie jest za słaby na większe, to własnei budzi moje pewne wątpliwości.

 

Nie ma znaczenia co tym bedziesz malował czy to model czy rower czy płot. Chodzi o ciśnienie robocze, a ten z allegro ma regulacje 0-4bar. Do malowania aerografem z dyszą 0,2 i 0,3 stosuje się ciśnienie ok 2-3 barów. Czyli ten który podałeś spokojne poradzi sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz w to co Mortimer gada [koleś z cytadeli]... Nie te realia ...

 

Ja używam MA1000 i jest wystarczający do robienia grafik na formacie max A3. Jeżeli użyjesz jedno funkcyjnego aerografu to wieksze powierzchnie też pokryjesz ale zajmuje to już sporo czasu.

 

Pewne jest że pistoletu lakierniczego takim kompresorem nie zasilisz ... A skrzydło o cięciwie 30cm i rozpietości 2m bedziesz długo malował aerografem ...

 

Podany z allegro jest spoko, nawet cena dobra.

 

Jeżeli masz możliwość trzymania i używania kompresora 25L to jest to najlepsze rozwiązanie jak na moje, ja bym nawet konkretniej celował w 50L BASS pionowego

 

http://www.allegro.pl/item891750068_kompresor_bass_polska_50l_1_8kw_pionowy_gratis.html

 

Nie wiem czy wybrałem najtańszą aukcje ale to bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczy się wydajność podawana w litrach albo metrach sześć na minutę

Bo co z tego że producent poda max ciśnienie skoro po naciśnięciu spustu w pistolecie cała para pójdzie w gwizdek .

O tym nie pisałem jako ze widać jaki jest zbiornik :) i do aerografu wystarczy. Ja mam z gaśnicy 3kg + agregat lodówkowy i spokojnie wystarcza.

 

A skrzydło o cięciwie 30cm i rozpietości 2m bedziesz długo malował aerografem ...

jak będzie malował duże dyszą 0,2mm to tak, ale jak użyje 0.3mm to już inna bajka, czyli idzie znacznie lepiej. Do malowania dużych powierzchni najlepiej kupić za ok. 50PLN aerograf w castoramie właśnie z dyszą 0,3mm i sporym zbiorniczkiem na farbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do malowania powierzchni to sie 0,5mm pistolet lakierniczy z wielką puchą bierze :P Chyba ze mówimy o 0,5m2 no to jeszcze 0,3mm rozumiem ...

 

nie przesadzaj, ty chyba nie używałeś aerografu z dyszą 0,3 i nie wiesz co potrafi :)

 

tu mają fajny sprzęt

http://www.gamahobby.com/x_C_Dz__P_X__P2_5510887.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, używałem wielu pistoletów/aerografów :wink: Nadal wole do powierzchni dużych 0,5mm :roll: Do mniejszych wystarczy zwykły pistolet "humbrol". Ja używam 0,2mm aerografu, do 35/72 jest OK, drobnica czy też na papierze malowanie także OK :wink:

 

Jak ja bym teraz wybierał to powtórzę: wybrał bym 50L pionowy. Temat był o kompresorach nie aerografach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: gdzie w temacie jest mowa o kompresorze membranowym :?: linki podane sa do tlokowych z tego co widze. membranowy mam w domu, ten jednak ma max 0,8bar. wydajnosc ogromna, ale cisnienie dosc marne jak dla aeografu.

 

tego juz nie jestem pewien ale slyszalem, ze trzeba zamontowac odwadniacz po kompresorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.