Skocz do zawartości

Polski QUADROCOPTER


mifau

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jesli Mifau da rade zrobic 100Hz to tym quadem teoretycznie bedzie mozna latac przy 10m/s.

Czy silniki i regulatory są w stanie dokonywać korekty pozycji w tempie 100 Hz?

Kwestia regulatorow. Zwykle regulatory daja rade maksymalnie do 50hz, regulatory I2C gdzies do 400hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy Wasz projekt będzie sprzedawany w całości czy można będzie zakupić tylko elementy elektoniki? Myślałem już o zakupie 4 silników i 4 regulatorów, ale widzę, że to nie miałoby sensu bo regulatory pewnie będą na płytce, a zwykłe regulatory PWM (nawet po przeróbkach)nie bedą się nadawały. Zastanawiam się czy w okresie oczekiwania na realizację projektu nie wykonać ramy we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskladanie ramy to kwestia jednego dnia, czy to bedzie sklejkowa czy inna. Nie wiem czy ma sens? Raczej radzilbym wybierac "polecone wyposazenie" ktorego jeszcze nie podawalismy wiec rowniez ... nie wiem czy ma sens kupowanie czegokolwiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie regulatorki się zdecydowaliście tymczasowo? Standardowe z softem Bernharda Konze czy te z Mikrokoptera? A może jeszcze coś innego? :)

Testy na standard+soft. Dalej sie zobaczy.

 

Blackriver: znamy wszystkie projekty. Kilka posiadamy.

 

Marku: to zalezy czy patrzysz na swiatelka czy na ochrone elektroniki + gotowe addonsy (wkrotce info). To tak jak z modelami, jedni chcą tylko plany i robic wszystko od zera, inni ARF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku: to zalezy czy patrzysz na swiatelka czy na ochrone elektroniki + gotowe addonsy (wkrotce info). To tak jak z modelami, jedni chcą tylko plany i robic wszystko od zera, inni ARF.

Mnie interesuje elektronika bo mozliwe ze coś takiego zbuduje tylko zupełnie inaczej to widze a że juz robicie to nie bede dublowal . Zreszta blisko mieszkamy mozemy sie kiedys spotkac i pogadać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje elektronika bo mozliwe ze coś takiego zbuduje tylko zupełnie inaczej to widze a że juz robicie to nie bede dublowal . Zreszta blisko mieszkamy mozemy sie kiedys spotkac i pogadać

Zapraszam na lotnisko w Kozlowej Gorze Marku. Pogadamy, polatamy itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na wersje końcową :D

Jak bym miał jakieś pojęcie o elektronice sam bym się zabrał za budowę :D

będzie to świetna platforma do filmowania i robienia zdjęć . Właśnie przymierzam się do zakupu kamerki GoPro HD RC Hero ale nie wiem czy nie lepiej kupić aparat PANASONIC DMC-TZ7 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.