Skocz do zawartości

Polski QUADROCOPTER


mifau

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mifau, możesz coś więcej napisac na temat zastosowanych czujników? Interesuje mnie głównie żyro i czujnik ciśnienia. Jaki sposób komunikacji? Szyna I2C? Ostatnio rozglądam się też za czymś dla siebie. Może mógłbyś coś polecic dobrego za w miarę rozsądną cenę?

Powodzenia w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu cisza :D

Są jakieś postępy w projekcie ?

Może jakieś nowe fotki ?

Przepraszam, ze zaniedbalem troche watek....mialem jednak dosc mocny powod (cos mi sie urodzilo:)).

 

Prototyp (a raczej oba prototypy) juz lataja...

Postaram sie jak najszybciej wrzucic zdjecia i filmiki.

 

 

 

A jaki do tego komplet nadajnik+odbiornik?

Dowolny zestaw :)

Najwygodniej chyba (jak przy helikach) latac na 2,4GHz.... (chociaz ja mam futabe i latam na 35MHz)

 

 

Mifau, możesz coś więcej napisac na temat zastosowanych czujników? Interesuje mnie głównie żyro i czujnik ciśnienia. Jaki sposób komunikacji? Szyna I2C? Ostatnio rozglądam się też za czymś dla siebie. Może mógłbyś coś polecic dobrego za w miarę rozsądną cenę?

 

Aktualnie uzywamy zyroskopow LY530ALH i LPR530AL.

Sa to analogowe zyroskopy o calkiem przyzwoitych parametrach (zalezy jednak do jakich zastosowan).

 

Czujnik cisnienia to MPX4115A.

 

 

Oczywiscie do wersji "produkcyjnej" moze to sie zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jaki sens projektowania czegos co nie jest doistepne . Mnie interesuje potem zbudowanie na bazie elektroniki swoje wariactwo :D . Chyba ze bedzie droga :rotfl:

Dla pojedynczego zyroskopu nie oplaca sie kupowac oczywiscie....

Natomiast my tego nie robimy "w ilosci sztuk = 1", wiec dla Was nie ma znaczenia fakt, ze zyroskopy nie sa dostepne w kraju (my je sprowadzamy z konca swiata :))

 

Dostaniecie czy to kit czy elektronike, i nic nie bedzie trzeba dodatkowo sprowadzac z obcych krajow 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powaznie to czekam na KIT'a z niecierpliwoscia :twisted: mam pare fajnych pomyslow na filmik 8)

Robie co w mojej mocy, aby wersja "dla ludzi" pojawila sie jak najszybciej.

Chlopaki z kolei daja z siebie wszystko, zeby mialo to sensowna "obudowe" :D

 

Nie jest to niestety jakistam banalny projekt oparty o kilka zyroskopow i nic wiecej.

Komputer pokladowy, jego oprogramowanie, jakosc zyroskopow, silnikow i smigiel odgrywaja kolosalna role.

 

Zreszta....poczekajcie na filmiki. Sami ocenicie czy wyglada to dobrze, czy trzeba jeszcze nad czyms popracowac (w koncu jest to projekt dla Was).

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mifau ja nie watpie w Twoje dobrze checi i mam nadzije ze cena bedzie przyzwoita , bo to tez o to chodzi . Oczywiscie rozumiem ze praca wlozona w oprogramowanie i testy jest czy bedzie niezaplacona :rotfl: Sam czasem cos nagryzmole na mikrokontoler i wiem ile to czasu i uwagi zajmuje . Czyli rozumem bedzie to kit z ktorego zrobi sie dowolna konstrukcje ramy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku chyba nie do konca rozumiesz zagadnienie ;/

Powtorze - robimy KIT po to zeby po poskladaniu tego, rama/silniki/smigla/elektronika - quad polecial od razu, bez zadnych ustawien. Najwidoczniej nie zdajesz sobie sprawy z tego ze dobre dobranie parametrow do danego osprzetu moze trwac kilka miesiecy zeby latal tak jak powinien. Na pewno bedzie wiecej opcji niz tylko "puzzle" wiec moze nawet Ciebie zadowolimy :)

 

Aha, KIT KITOWI nie rowny. Dla przykladu kit mikrokoptera mimo swojej ceny wymaga lutowania elementow ktorych kolbówką nie polutujesz. Oczywiscie nie ma nawet instrukcji do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumem bedzie to kit z ktorego zrobi sie dowolna konstrukcje ramy ?

Teoretyrcznie tak.

Praktycznie...kazda rama, kazdy silnik czy nawet regulator (mowimy o modelch, a nie egzemplarzach) wymaga innych ustawien z ktorymi - jak powiedzial Diem - czasem trzeba walczyc miesiacami.

Nasze oprogramowanie bylo gotowe do lotu juz 2 miesiace temu.

Polecialo dopiero 2 tygodnie temu. Dlaczego? No bo wlasnie trzeba bylo dobrac te tajemnicze parametry tak, zeby to wogole latalo.

I wlasnie po to sa KIT'y. Skladamy to co dostalismy i latamy.

Inaczej wygladaloby to tak, ze kupilismy elektronike i przez pol sezonu zastanawiamy sie dlaczego "te" kiepskie silniki o zby duzym KV nie spisuja sie z "tymi" smiglami i ta rama tak jak to bylo widac na "filmikach reklamowych".

 

Gdyby to nie bylo skomplikowane, to juz dawno mielisbymy dziesiatki quadow do wyboru. Mamy aktualnie kilka modeli na calym swiecie.

 

Zmierzamy do absolutnej minimalizacji kosztow - ale nie kosztem jakosci. Na pewno bedziemy tansi (wg mnie duzo) niz mikrokopter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odpowiem tak ... nigdy sie nie zastanawialem jak to ma dzialać i nie mialem ambicji by sie za to zabierac .... ciekawi mnie z punktu oprogramowania i zagadnien z tym zwiazanych . Ot samolot wiem jak lata , helik tez a ta osobliwosc ....... teoretycznie sa 4 wektory ale rozwiazanie zeby otrzymywac wypadkowe ciagu to troszke matematyki jest . Czyli caly algorytm w procesorze przeliczajacy zmiane ciagów silnikow na polecenia lotu w 4 dragów , Podejrzewam ze latac to bedzie jak helik . Domyslajac sie stopnia komplikacji ukladu sterowania i stabilizacji lotu z niecierpliwoscia oczekuje wynikow kibicujac jednoczesnie :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku to wszystko zalezy od trybu w ktorym bedziesz latal. Quad bedzie posiadal czujnik cisnienia dzieki czemu np. na przelaczniku bedziesz mogl zapamietac sobie wysokosc i nie uzywac drazka gazu. Wzniesiesz sie w gore, przelacznik i latasz sobie do woli bez strachu ze rozbijesz :) Wszystko jest kwestia stopniowego (czasochlonnego) rozwoju oprogramowania, technicznie istnieje mozliwosc uzywania drażka gazu jako drążka wysokosci, zamiast mocą silnikow regulowac bedziesz mogl szybkoscia wznoszenia/opadania/zapamietania wysokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.