Skocz do zawartości

Polski QUADROCOPTER


mifau

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy maja uklad pitlaba kóry okresla wysokosc na podstawie czujnika cisnienia i po 15 minutach lotu ląduja na poziomie -7m :lol2: Przyczyna są wahania cisnienia nie wyczuwalne przez czlowieka sa juz rejestrowane przez czujnik . Czyli proponuje dwa rozwiazania

- czujnik wyskosci cisnieniowy na wieksze wysokosci

- inny na nizsze z kalibracja powyzszego

 

P.S Ostrzegałem ze będę marudził twórczo ........ :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Marku, rzeczywiście marudzisz :D , ale masz dużo racji w swoich wypowiedziach. Temat robi się coraz bardziej ciekawszy i mnie w to wciąga. Jest jedno ale...czy na tak rozbudowany system będzie mnie jeszcze stać :( ?

 

Zapewne w najbliższych miesiącach konstruktorzy, uchylą rąbka tajemnicy, co do ceny urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie sami jeszce nie wiedza .....

Jak ja cos projektuje to najpierw mysle o tych stronach ujemnych i zawsze szukam "dziury w całym " a potem okazuje się ze to jest zbędne czy mało istotne i moąna pominąć . Mysle ze to jedyna droga do zaprojektowania dobrego ukladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku wszystko przyjdzie z czasem. Sam czujnik cisnienia to koszt 93zl w hurtowni o ile sie nie myle. Nie jest on rowniez konieczny, mozna latac bez. Dodatki typu czujnik cisnienia, gps, magnetometr czy inne beda na zasadzie modułowej czyli bedzie mozna bez problemow bez nich latac. Wersja podstawowa bedzie miala to co wymagane do lotu, to tez pozwoli utrzymac ja w przyzwoitej cenie.

 

Tak, nie znamy ceny koncowej wiec nie ma sensu w ogole o niej na razie rozmawiac. Ma byc przyzwoita i tyle wiemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok podoba mi sie mysl o koncepcji modułowej . Proponuje projektowanie bez regulatorów

- sekcja sterowania lotem a tam :

wyjscie na dowolne regulatory

wejscia odpowiedznich czujnikow typu gyro, cisnienia , gps

i odbiornika

wejscie USB na aktualizacje i adaptacje oprogramowania .

to pozwoli na bazie tego modułu zbudowac dowolnej wielkosci latadlo

modul regulatorów

- tu chyba nic nie nalezy wyjasniac

Na razie nic mi nie przyszlo do glowy jak sie przespie to jeszce pomarudze :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie wejscia na dowolne regulatory, oprogramowanie bedzie dzialac tylko z regulatorami I2C. Kwestia poruszana byla kilkukrotnie juz w tym wątku dlaczego wlasnie tak.

 

Regulatory beda kazdy osobno. Nie beda jednym modulem bo przeciez w przyszlosci moze byc obslugiwanych wiecej silnikow :)

 

 

Czujniki - żyroskopy oraz akcelerometry są nieodłączną częścią quada, bez nich nie poleci, jeszcze nie mamy pewnosci czy beda na osobnym module czy tez nie.

 

Wejsc/wyjsc bedzie wiecej niz tylko te o ktorych piszesz :) To jednak bedzie opisane w koncowej fazie.

 

Oczywiscie bedzie mozliwosc aktualizacji oprogramowania (najprawdopodobniej rowniez przez internet), odpowiednie złącza do podłączenia komputera rowniez beda.

 

 

Pomysłów jest miliony, quad po odpowiednim oblocie bedzie mial dawane po kolei wszystkie mozliwe opcje wiec na prawde nie ma sie o co martwic. Plytka zostanie zbudowana przyszlosciowo, pozniej juz bedzie tylko kwestia aktualizacja oprogramowania z nowymi "bajerami" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w miare rozwoju projektu bedzie mozna za pomoca przelacznika kazac wrocic pod nogi badz wyznaczyc mu droge do przelecenia. Generalnie ma miec w przyszlosci wszystko (i wiecej) co pokazane jest na filmiku powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mi sie to podoba :) Puszcze dragi - zrobie kawe, a to dalej tam gdzie zostawilem - dzialajcie :jupi:

Albo ty zostaniesz a on poleci ci kawę zrobić :rotfl: ale to będzie dostępne w kolejnej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Darku, trwaja testy elektroniki oraz czujnikow, aktualnie tworzona jest nowa plytka, jeszcze nie koncowa. Rama rowniez wciaz jest udoskonalana. Niestety bedzie trzeba na calosc jeszcze troche poczekac... projekt nie jest robiony na hurrraa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na kiedy planujecie premierę? wiem że to ciężko określić, ale chociaż mniej więcej. Jak sami widzicie Wasz projekt cieszy się dużą popularnością, więc podajcie kolejną porcję informacji, bo naprawdę czekamy z niecierpliwością.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili idzie do nas kolejna porcja czujnikow z USA. Testujemy kilka rodzajow zeby wybrac najlepsze. Wszystko jest niezmiernie czasochłonne i niestety jestesmy na etapie przy ktorym nie ma czego prezentować. W tej chwili mifau projektuje kolejna elektronike a to jeszcze nie jest wersja ostateczna.

 

Co do premiery moge chyba śmiało powiedziec ze w tym roku na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do premiery moge chyba śmiało powiedziec ze w tym roku na pewno :)

 

 

A ja już chciałem zamawiać :(

 

A jesteście już w stanie wstępnie ocenić jaki będzie koszt waszego cuda ? Bo nie wiem jak dużą świnkę skarbonkę mam kupić :)

 

 

A dla tych którzy nie mogą się doczekać jak ja polecam :

 

https://www.mikrocontroller.com/index.php?main_page=index&cPath=80&zenid=dd8cd9079a7af8caddfc337b944315fa

 

Eski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zagwarantowac ze ceny beda nizsze niz mikrokoptera :D Tym zestawom ktore pokazales brakuje jeszcze "kilka euro" zeby moc latac zresztą. Konwerter sygnału, mkusb oraz ew. czujnik cisnienia.

 

Prace ciagle do przodu. Odbyly sie loty dwoch prototypow jednak filmy zaprezentujemy po zrobieniu kolejnej wersji elektroniki - aktualnie Mifau wyslal zamowienie na nowe płytki. Ja pracuje nad drugą ramą. Pierwsza jest juz w wersji finalnej.

Jestesmy dalej niz bliżej, premiera w tym roku na pewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.