Skocz do zawartości

Polski QUADROCOPTER


mifau

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Imponująca konstrukcja.

 

Obecnie po godzinach (nauki w 2 klasie tech. elektronicznego) spalam 8 bitowe kontrolery AVR :wink: Ostatnie z moich "osiągnięć" to robot jeżdżący po stole unikający krawędzi, robot sterowany przez pilot RC5 i system-kombajn zdalnego odpalania i gaszenia motocykla przez bluetooth zamiennie z... siecią GSM :wink:

W najbliższym czasie chętnie spróbowałbym sił w temacie quadrocopterów.

 

Rozważam zastosowanie silników szczotkowych, bo dla nich wystarczy uC z PWM i tranzystory-klucze. Współpraca z silnikami 3F wydaje się być dużo trudniejsza.

Ramę chciałbym zlutować z odpowiednio długich i wąskich płytek laminatu.

A jeśli chodzi o czujniki to zaczynam się z nimi obeznawać....

 

Trzymam kciuki za polskiego quadro. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zastosowanie silników szczotkowych, bo dla nich wystarczy uC z PWM i tranzystory-klucze. Współpraca z silnikami 3F wydaje się być dużo trudniejsza.

Wiec użyj fabrycznych regulatorów. Wystarczy sygnał PWM, ewentualnie przeróbka na I2C

Ramę chciałbym zlutować z odpowiednio długich i wąskich płytek laminatu.

Kiepski pomysł-słabe i ciężkie. Miedź odklei się od laminatu w najmniej odpowiednim momencie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szczerze podziwiam kolegów, dla mnie elektronika i programowanie to czarna magia.

 

Oczywiście super sprawa, ale po lekturze tego wątku (jak również innych) nie dowiedziałem się wciąż ile to kosztuje (na stronie Cyberdrones brak info chyba). Może to jakaś tajemnica. Może możecie podać choc orientacyjny koszt (raczej 500 czy 1500 a może 3500).

Rozumiem że wyposażenie specjalistyczne to tylko płytka (2 płytki) + konwertery. Reszta to standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletna elektronika z czujnikiem ciśnienia (stabilizacja wysokosci) kosztuje bodajże poniżej 1000zl.

Dzięki Diem! O taką odpowiedź mi chodziło. A tak dla "blondynki", to do tej kwoty do kompletnego quadro czy hexo coptera trzeba doliczyć jeszcze tylko koszt regulatorów, silników, pakietu, odbiornika i elementów ramy? :wink:

"Dejcie chopcy spokój"

Forum jest po to by sobie pomagać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Regulatory trzeba jeszcze przerobić na I2C - koszt 30zl/szt bądź zakupić konwertery - w Cyberdrones tez chyba po 30zl/szt. Lepsza przeróbka :)

 

W temacie jest nazwa "quadrocopter" ale elektronika Mifaua obsługuje już do 8 silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale tu miał być dostępny KIT i to dosłownie dostępny ... w sensie cenowym. Przeczytałem dziś cały wątek , no i początki iście pionierskie , potem rozwój też obiecujący a na końcu wątek cichnie i z KIT- a został tylko kit. Reszta z entuzjastycznego pionierstwa przekształciła się w komercję... A jakie są teraz alternatywy na rynku? Bo na tym projekcie to chyba skorzystali betatesterzy.... :wink:

 

A co myślicie o tym produkcie:

PRODUKT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałeś to podobno chińska podróbka FC KK.

Jeżeli chcesz zbudować jakiegoś koptera poczytaj o:

- Kaptain Kuk

- MultiWii Copter

- ArduCopter

 

Podałem tak mniej więcej w kolejności pod względem ceny.

 

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałes Kuka - najsłabiej latającego koptera, bez stabilizacji.

 

Kolega Mifau spędził tysiące godzin, i dalej spędza nad tym projektem. Byłby głupi gdyby nie poszedł w komercję. Cena i tak jest przyzwoita, jesli chcesz by wyszly Ci oczy to proponuje sprawdzic ceny Mikrokoptera :)

 

Jeśli chcesz zbudować coś sensownego sam, tanio, przy poświeceniu troche czasu na zbieraniu informacji (ale powtorze - tanio) to zdecydowanie MultiWii.

 

 

edit. pisalismy razem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałes Kuka - najsłabiej latającego koptera, bez stabilizacji.

 

 

W sumie rozumiem , że nie ma nic za darmo - ale jako rodzić trójki dorastających dzieciaków muszę jakoś rozsądnie żonglować wydatkami. Temat już od dłuższego czasu przyciąga moją uwagę. Szukam więc kompromisu między ceną a w miarę pozytywnymi efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie rozumiem , że nie ma nic za darmo - ale jako rodzić trójki dorastających dzieciaków muszę jakoś rozsądnie żonglować wydatkami. Temat już od dłuższego czasu przyciąga moją uwagę. Szukam więc kompromisu między ceną a w miarę pozytywnymi efektami.

Zaraz zjedzie mnie drużyna pierścienia za podawanie linka do innego forum ale... ten jeden raz podam.

 

Poniżej masz opis taniego, bardzo dobrze latającego koptera. Kolega Rurek sprowadza komponenty i składa płytki. Nie ma innego projektu, w tak dobrej cenie, ktory ma tyle mozliwosci i tak dobrze lata. Proponuję poczytać.

 

http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1431&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.