Skocz do zawartości

Obwody elektryczne - zadania


ToMarkov

Rekomendowane odpowiedzi

hehe zdalem :P

do policzenia mialem natezenie, moc, cieplo na rezystorach i cos jeszcze, w sumie latwe.

gorsza byla czesc teoretyczna.

 

motyl, jak ktos jest zielony z elektryki, a w Liceum na fizyce pokazali tylko jak wyglada ulozenie rownolegle i szeregowe to tak to niestety wyglada. Bardzo zaluje ze nie chodzilem do technikum z prawdziwego zdarzenia tylko do pseudo liceum. Teraz na studiach problem z wszystkimi przedmiotami gdzie jest fizyka i matma.

No ale nie wazne, układ ten był dosc banalny przyznam racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić że takie to ja miałem w 7 klasie podstawówki, ale ty nie miałeś okazji do takiej klasy uczęszczać.

bo wother jest ze Stalowej Woli a ty z Żyrardowa. A tam nie ma TAK genialnych podstawówek. Dlaczego oceniasz innych, mówiąc że się ośmiesza? Chyba po to jest ten dział. Czy znowu piszesz żeby pisać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motyl, oj tam bzdury od razu, po prostu nie uściśliłem o który wzór mi chodzi, a myślałem o tym:

 

Rz= (R1*R2)/(R1+R2)

 

Jak już chcesz się czepiać, to wzór który podał kolega Adam B. jest na konduktancję zastępczą ;)

 

Ciekawe co wy powiecie jak w następnym zadaniu będzie więcej niż jedno źródło zasilania, i zadaniem będzie policzenie rozpływu prądów w poszczególnej gałęzi jak wy polegacie na rezystancji zastępczej.

Zastosuję metodę Thevenina albo Nortona. Nie ubliżaj mi i nie rób ze mnie głąba bo też przerabiałem to wszystko, poza tym nie Tobie oceniać moją wiedzę. Kolega pytał o proste obwody, więc starałem się wytłumaczyć w najprostszy sposób, a liczenie tego którąś z powyższych metod to jakby pole trójkąta liczyć całką. Tak to jest teraz, człowiek chce pomóc to go tylko zjadą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzór który podał kolega Adam B. jest na konduktancję zastępczą ;)

Zależy jak na to spojrzeć ;) Konduktancja jest odwrotnością rezystancji, ale to jest poprawny wzór na opór w połączeniu równoległym.

Motyl, aż poczułem się mądry po tym:

Ciekawe co wy powiecie jak w następnym zadaniu będzie więcej niż jedno źródło zasilania, i zadaniem będzie policzenie rozpływu prądów w poszczególnej gałęzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grabo, znów chciałeś zabłysnąć ale ci nei poszło :]

 

wzór podstawowy jest jeden, a reszta to matematyczne przekształcanie z którym masz problem :]. Równie dobrze mogę napisać :

 

Rz= (R1*R2*R3)/[(R1*R2)+(R1*R3)+(R2*R3)

 

 

A jak piszesz wzór to pisz go poprawnie :D

 

Rz= (R1*R2)/(R1+R2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha no to teraz dopiero strzeliłeś samobója!! :) Przeanalizuj, pomyśl...

 

mimo że mi sie nie chciało ale ci napiszę

 

1/Rz= (1/R1) + (1/R2)= [(R2/(R1*R2)] + [R1/(R1*R2)] = (R2+R1)/(R1*R2) => Rz=(R1*R2) / (R1 +R2)

 

Jeszcze coś ??

 

Chyba nie muszę uczyć cię sprowadzania do wspólnego mianownika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzamin egzaminem, ale treści zamieszczane na forum powinny być prawdziwe :D

 

Teraz łopatologiczne udowodnienie dla kolegi grabo, Pod uwagę bierzemy 2 opory 3 Omy

 

1/Rz= 1/3 + 1/3 = 2/3 => Rz = 1,5

 

po twojemu:

 

Rz= (3+3)/ (3*3) = 6/9 = 0,6666(6)

 

 

a po mojemu

 

Rz= (3*3) / (3+3) = 9/6 = 1,5

 

:roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.