Skocz do zawartości

Wybór aparatury


Bonelli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od pewnego czasu nosze się z zamiarem kupna apki i im dłużej się zastanawiam i więcej szperam po necie tym mam większy problem.

aparatura puki co ma służyć do latania Beltem CP V2 i raczej nie w 3D ale może kiedyś zacznę latać 3D i wtedy nie chciał bym żeby się okazało że mam nieodpowiednią apke.

To nad czym się zastanawiam w tej chwili to:

http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... _(Mode_2)_

http://www.rcmodelpart.com/547-fs-th9x- ... tx-rx.html

http://www.rcmodelpart.com/550-24g-8ch- ... tx-rx.html i czy na temat tej apki ktoś coś wie.

http://thebarnfloor.com/catalog/product ... cts_id=395

Pewnie multum ludzi krzyknie bierz spektrum ale tu sprawa nie wygląda tak różowo chociaż po dodaniu do koszyka cena spada do 165$ to dochodzi jeszcze 45$ wysyłka i prawie pewne cło gdyż paczka była by z USA a jak się orientuję celnicy przykładają szczególną uwagę do paczek z USA.

W przypadku T810 PCM 1024 cena 160$ i FS-TH9X cena 109$ wysyłka jest gratis a cło(podatek) mało prawdopodobne.

Pozostaje jeszcze HK-7X gdzie cena jest 60$+20$ wysyłka a cło(podatek) mało prawdopodobne.

Na koniec dodam iż na chwilę obecną w stokowej apce najbardziej brakuje mi opcji subtrim i możliwości ustawienia maksymalnych wychyleń serw co uniemożliwia precyzyjną regulację helika.

Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru!!!

 

EDITED by Paweł R: jak zawsze tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu gdyż mam podobne pytanie jak autor tego wątku.

Powoli rozglądam się za nową aparaturą. Jeżeli koledzy mają odrobinę czasu i chęci, prosiłbym o rady.

 

Do tej pory używałem aparatury Hitec Laser 6 35 MHz, kupionej wraz z całym zestawem jakieś 4/5 lat temu.

Aparatura działa wszystko jest ok. Niekoniecznie chce kupić coś lepszego, po prostu potrzebuje drugiego zestawu.

Konkretniej chciałbym kupić coś porównywalnego, nie latam za wiele, wręcz bardzo mało. Nigdy nie użyłem więcej jak 4 kanałów, mikser v-tail był wykorzystany tylko w jednym modelu.

Zrozumiałe jest, że byłbym rozczarowany kupując gorszy produkt. Miałem chwile w rękach jakąś bardzo tanią aparaturę 4 kanałową z odbiornikiem (też 35 MHz), która sterowała serwami bardzo skokowo w porównaniu do Hitec'a.

 

Cena oczywiście jest ważna, szukam czegoś prostego, dobrze działającego i w miarę taniego. Obecnie ciężko z odbiornikami 35 MHz (albo tylko mi się tak wydaje). Dlatego też zapewne będzie to zestaw 2,4 GHz.

Tu rodzi się pytanie, mając nadajnik, czy nadajnik z modułem firmy A, mogę do niego stosować odbiorniki firm B, C, D czy wyłącznie odbiorniki firmy A?

 

Podsumowując szukam zestawu nadajnik - odbiornik:

:arrow: nie gorszego jeżeli to możliwe od Hitec Laser 6 (rewersy, trymery 4 kanałów, ograniczanie wychyleń serw -dobrze by było. Miksery niekonieczne, aczkolwiek mile widziane)

:arrow: z możliwością dokupienia w miarę tanich odbiorników (z 35 MHz nie było problemów, odbiorniki po 30zł)

:arrow: ważne by gdzieś dało się upchać pakiet z li ion (przyzwyczajony jestem do nie częstego ładowania) ostatecznie zostaje podklejenie od spodu.

 

Chciałbym się zmieścić w 300zł (może 400zł), ale jeżeli coś tańszego spełni kryteria to super :) może być używane, byle pewne. W grę wchodzi zakup zagraniczny.

 

Brałem pod uwagę turnigy 9ch, ale obiło mi się o uszy że pasuje dokupić inny moduł i trafiają się egzemplarze z wadliwym oprogramowaniem. Co mnie trochę odstrasza, zresztą nie potrzebuje takiego "kombajnu".

 

Może coś innego z Hongkongu...

Nie wiem jak się sprawują wynalazki spod ich marki typu

HK-7X 2.4Ghz 7ch w/ 5 Model Memory TX & RX V2

 

Natknąłem się na jakieś takie cuda niewidy ale trochę przekraczają budżet:

TOYABI HK-T2416 6CH 2.4G, z odbiornikiem za blisko 100 $

:arrow: KST 8CH 2.4G (tylko piszą, że do helikopterów Rolling Eyes ) 130 $

http://img.alibaba.com/photo/309516790/KST-2-4G-8CH-system-TX-Only-.jpg

:arrow: KDS-7X 2.4G Transmitter with 8CH Receiver za 90 $

 

Ciekawą ofertą wydaje się być Spektrum DX6i 6-Channel MD2 2.4Ghz z odbiornikiem za około 140 $

 

Ceny zawierają koszty przesyłki bez ewentualnego cła.

 

Jakieś sugestie rady?

(Proszę o wyrozumiałość doświadczonych forumowiczów)

P.S.

Może jest ktoś z okolic Rzeszowa, kto podzieliby doświadczeniami z przeróbki tyrnigy 9ch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem się zorientować to znacznie przekracza budżet. To że jest lepsza nie zaprzeczam. Jestem dość określony w sowich wymaganiach odnośnie aparatury, kwestia żeby "dobrze kupić". Nie stać mnie na dokładanie za funkcje których i tak nie użyje :) ale dziękuje za podsunięcie jakiejś alternatywy :D

 

A może coś takiego od razu z trzema odbiornikami po 10$ za sztukę;

FlySky CT6B 2.4Ghz 6CH Transmitter w/FS-R6B Receiver RC 60$ z przesyłką

strona aukcji z przedmiotem

Czy jednak nie pchać się w takie wynalazki?

A może najlepszym rozwiązaniem jak dla mnie będzie;

Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx & Rx V2 (Mode 2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.