Skocz do zawartości

Cięcie grawitacyjne


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pawel, nie przesadzaj.. Wystarcza 4 otory dla danego ustawienia...A zakladam ze od razu nie robisz calej gamy roznych skrzydel.

Po drugie ramke i tak musisz miec jesli robic zamierzasz w materialach spienianych bo to podstawowe narzedzie a maszyna najprostrza to dzwignia prosta ktora wlasnie jest wycinarka grawitacyjna.

Do kosztow maszyny CNC racz doliczyc koszt sterownikow, koszt kompa na ktorym masz oprogramowanie i samo oprogramowanie bo zakladam ze nie bedziesz sie bawil w wersje trialowe 30 dniowe i co chwila stawial system na nowo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakieś hobby :wink: Ja tam sie przyzwyczaiłem do CNC i tyle. Ramke musze mieć, ba nawet mam taką wędke co mi posłuży za dużą ramka :D Oczywiście taką małą ramke do cięcia drobnicy do makiet mam cały czas, prowizoryczną ale mam ...

 

A sam sterownik nie jest przesadnie drogi ... Spójrzcie na ten kawałek styroduru, z niego juz nic nie wytniemy ... Wiecie ile dzieciaki takich płytek załatwiają :?: Spokojnie by kupić można za to było silniki do CNC ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę fajtycznie z tym cięciem grawitacynym dużo zachodu. nie na warunki pokoiku który słuzy do nauki , spania i modelarstwa. Do prostokatnych skrzydeł będe uzywał ramki, a na biurku bedą numerki tak żebym widział obie strony naraz i możę samemu będe mógł wyciać. A do trapezowych bede wykorzystywał sposób pokazany na filmie który podałem (skpiowałem, żeby nie było)

 

P.S. Czy TEN ściemniacz mógłby byc do transformatora 12 V ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a/ poszukaj spiralę do grzejnika 400 W i ją ODWIŃ - patyczek do środka i ciągniesz - mam 1000 mm i 24V zasilania bez ŻADNEGO regulatora ( przypadek ?? )

b/ nie - raczej rwie od "niestaranności" :devil: użytkowania - tu zahaczysz, tam za mocno popchniesz ramkę i cyk ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanko czy taki drut się zużywa przy ciąciu ?

Tak pod wpływem temperatury utlenia się i pęka ale sporo godzin wytrzymuje, no chyba że dasz za dużą temperaturę.

Poszukaj na allegro kanthala 0,4 - 1mm. Choć z powodzeniem można wykorzystać zwykły drut grzejny ze starego żelazka czy piecyka elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.