Skocz do zawartości

Cięcie grawitacyjne


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale ja myslałem o transformatorze elektronicznym, czyli takim w obudowie.

ZAPOMNIJ !! !! !! tylko trafo

A mógłbys powiedziec dlaczego?? bo poprzednio też miałe taki elektroniczny i ciąłem lecz miał tylko 30W i dłuższych rdzeni nie chciało ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są droższe, bo te pół kilo miedzi kosztuje.

ppompka, jak znajdziesz elektroniczny z opisem "możliwość sterowania regulatorem fazowym" albo "dimmable" czy coś w ten deseń, to powinien dać się regulować. Są takie.

Ale pewności nie ma, że do cięcia się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co meczyc się z trafo i innymi duperelami . 160 pln kosztuje polski prostownik z płynną regulacją prądu 0d 0 do 20A .

Ładne i estetyczne . Do tego cena powiedzmy alu w castoramie i za 190 pln mamy cudną maszynke do cięcia grawitacyjnego .

 

A sam prostownik też się przyda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item907620263_zasilacz_laboratoryjny_zhiaoxin_jps_305d_0_30v_5a.html

 

210 zł - rozwiązuje mi 99% kwestii prądowych w warsztacie.

Od lat mam chałupnicze rozwiązanie tego typu - obsługuje wszystko:

- ładowarkę

- cięcie termiczne

- kiedyś docieranie silników szczotkowych

- różne testy wyposażenia

 

Jeden z lepszych zakupów jeżeli chodzi o wyposażenie kanciapki. Właśnie planuję upgrade do takiej jak w linku, bardziej niż moja "wypasionej" wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Własnie próbowałem ciąć. Niestety albo prostownik daje za mało pradu, albo za gruby drut, a właściwie struna która ma 0.6 a jak wiadoma taka struna to zwiniete cienutkie duciki więc myslę że za ciężko troche dla starego prostownika. A może podpowiedzie w jakim sklepie moge kupić tą grzałke i jak to wytłumaczyć dla sprzedawcy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Własnie próbowałem ciąć. Niestety albo prostownik daje za mało pradu, albo za gruby drut, a właściwie struna która ma 0.6 a jak wiadoma taka struna to zwiniete cienutkie duciki więc myslę że za ciężko troche dla starego prostownika. A może podpowiedzie w jakim sklepie moge kupić tą grzałke i jak to wytłumaczyć dla sprzedawcy ??

Poszukaj w Augustowie sklep - Szmelc, mydło i powidło - sklep ze wszystkim - ew, sklep z AGD i tam zapytaj gdzie części do sprzętu ew. serwis gdzie naprawiają AGD i zapytaj czy a/ mają spirale b/ gdzie możesz kupić spiralę ... need more ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.