Skocz do zawartości

FUTABA 8FG ogólnie.. może AURORA9 ?


HANS

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

czy ktos moze podzielić sie spostrzeżeniami na temat tego radia ?

ergonomia i dostęp do przełączników?

jaka ogolna jakość wykonania?

ponoć jakość plastików średnia i sie szybko rysuje.. 12FG mnie np nie zachwyciła jeśli chodzi o jakość wykoniania.. tak to radio i jedne i drugie jest super..

 

może ktoś bedzie mógł wrzucić fotki używanego radia..

 

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego radia od kilku lat. Przed dwoma laty zamieniłem moduł 35 Mhz na Assana 2,4 GHz. Wyrzuciłem starą antene i w jej miejsce włożyłem to .Wszystko działa bez żadnych zastrzeżeń. Obudowa moim zdaniem bardziej solidna niż robione teraz przeważnie w dalekiej Azji Futaby 9, 10 itp. o wyglądzie plastikowych zabawek.

Od niedawna wymieniłem zasilanie na LiPo - stąd. Super rozwiązanie i tanio, polecam.

Jak koniecznie chcesz zdjęcia to daj znać na pw. Mogę Ci przesłać ale w przyszłym tygodniu bo teraz sezon na nartyyyyyyyy.

 

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego radia od kilku lat. Przed dwoma laty zamieniłem moduł 35 Mhz na Assana 2,4 GHz. Wyrzuciłem starą antene i w jej miejsce włożyłem to .Wszystko działa bez żadnych zastrzeżeń. Obudowa moim zdaniem bardziej solidna niż robione teraz przeważnie w dalekiej Azji Futaby 9, 10 itp. o wyglądzie plastikowych zabawek.

Od niedawna wymieniłem zasilanie na LiPo - stąd. Super rozwiązanie i tanio, polecam.

Jak koniecznie chcesz zdjęcia to daj znać na pw. Mogę Ci przesłać ale w przyszłym tygodniu bo teraz sezon na nartyyyyyyyy.

 

Hej

Z tego co wiem, to te radio jest nowością na naszym rynku, więc raczej pomyliłeś model radia z innym.

 

Edit:

 

Widzę, że dodaliśmy posty w tym samym czasie :D

Jak już napisałem w tym temacie, to może jeszcze dokoncze. Kiedyś również byłem zainteresowany zakupem tego radia, myslalem albo nad t8fg albo t10cg, i otrzymałem kiedyś maila od RCskorpiona następującej tresci:

 

Witamy,

 

Wyświetlacz posiada 128x64 punkty, podświetlany jak w T10C, czyli więcej niż 7C a mniej niż 10C, osobiści mi się nie podoba kształt obudowy, ale to kwestia gustu, bądź przyzwyczajenia, ogólnie jest to radio pomiędzy 7 a 10, podsiada zmienioną konstrukcję wewnątrz, jest bardziej zintegrowane, mniej kabli, całkowicie nowa konstrukcja drążków i potencjometrów, oraz zmieniony sposób prowadzenia kabli do drążków tzn. tak że się prawie nie ruszają, i całkiem inne nowe potencjometry, mają być „nie do zajechania”.

 

Nie jest to 12Z (a takiej używam) i ciężko jest mi wydać opinię bo praktycznie każdy nadajnik z automatu porównuję do 12Z lub 14MZ.

 

Faktem jest że radio te wypełnia lukę pomiędzy 7C a 10C, i oprogramowaniem nawiązuje do 10C (graficzny wyświetlacz, konstrukcja oprogramowania itp.). Dużym atutem jest karta pamięci, oraz 24-miesiące gwarancji na FUTABĘ w Polsce i Europie (to ostatnie już parę osób bardzo doceniło, a raczej brak gwarancji).

 

Decyzja jednak należy do Pana

Może ta informacja pomoże w podjęciu decyzji.

I radzę się jednak nie sugerować opinią na temat tego radia od osoby na tym forum z ilością postów = 1 ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie uzywam DSX9 i radio wykonane jest super dobrze leży w łąpach itd....obudowa metalizowana gumy po bokach itp, wykonane jak najwyzsza połka futaby.. osatnio coś mnie naszło żeby jednak zmienić.. no i tak wziałbym 12Z ale 1300$ to niemało tymbardziej ze po wejsciu AURORY i tej 8FG nieźle sie namiesza na rynku radyjek niebawem.. 12Z to juz nie najnowsza konstrukcja i pewnie pojawi sie cos nowego..

 

tak wiec wymyśliłem sobie zmiane..

 

AURORA? zbyt nowe do tego multiplex/hitec wiec trza poczekać aż wyeliminiują błedy wieku dziecięcego.. nie ma digital cyclic ring i do tego nie wiem czy jest w miare szybkie ,jeszcze nikt nie opublikował testów.. a radio na module niby w pelni cyfrowe ale na RCgroups pisza ze cyfrowego sygnalu sie nie doszukali w pinach modułu tylko zwykłe PPM.. aha no i ponoć HEADTRACKERA nie da sie podłączyć do tej Aurory..

zaletą jest oczywiscie telemetria ktorej jeszcze nie ma:D no i chyba nie najgorsza jakość-plastikowość..

 

8FG? troche skomplikowane menu jesłi przechodzi sie z JR, ale szybkie i powinno dobrze własnie leżeć w rekach..troche plastik-mydelniczka.. dziś miałem okazję 12FG dzierżyć i jednak spory klocek i dostęp do przęłączników średni..

8FG to byłoby takie przejsciowe radio gdyby cos nowego sie pojawilo.. troche brakuje ModelMatch z JR - juz zdarzyło mi się włączyć model X na modelu Y kiedyś w starej aparaturze.. wyświetlacz moze być taki jaki jest..

 

10CG nie biore po uwagę z rożnych względów.. z CAMPACKIEM to troche przegieli np technologia jak z ATARI rocznik 79

 

 

no nic czekam co mi napiszecie.. :) czekam też na relacje z targów modelarskich w Norymberdze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futaby nie macalem, dzis w sklepie z ciekawosci ogladalem Aurore 9 i powiem ze bardzo mi to radio przypadlo do gustu. Wczesniej uzywalem Fjutaby 7 obecnie DSX9, wydaje mi sie ze Hitec bierze z tych dwoch produktow to co najlepsze, wyswietlacz jest super, skakanie po menu bardzo proste i przejrzyste. Duzo funkcji, raczej nie zauwazylem jakis brakow (przynajmneij jesli chodzi o samoloty), fajne przelaczniki. Tak srednio podoba mi sie jakosc plastikow ale w futabie jest pewnie podobna.

Ciekawe jest ze bedzie mozna dokupic modul przesylajacy do nadajnika rozne informacje z pokaldu modelu jak np. stan napiecia aku, jakos polaczenia , obroty silnika itd.

 

PS. Po co zmnieniac DSX9, przeciez to fajne radyjko.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Aurorze do pomiaru napięcia akusa odbiornika tez trzeba caly moduł telemetri czy juz odbiornik sam nadaje w kierunku aparatury?

no i czy wiecie może czy do aurory bedą mniejsze odbiorniki od optimy 6?

 

aaa czy w 8FG 9 i 10 kanał jest jakoś sterowany? mozna ustawic na nich EPA np?

 

 

osiołkowi w żłoby dano :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Aurorze do pomiaru napięcia akusa odbiornika tez trzeba caly moduł telemetri czy juz odbiornik sam nadaje w kierunku aparatury?

 

nie potrzeba modułu , napięcie odbiornika i nadajnika jest od razu pokazywane na wyświetlaczu .

 

Po zakupie modułu możesz dodatkowo podpiąć czujniki temperatury , obrotów , poziomu paliwa i GPS

Już zamówiłem więc niedługo dowiem się na ile jest to przydatne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i wybrałem .. juz po lilku lotach..

koncepcja menu całkiem inna niz w JR i jest duuuużo bardziej rozbudowane..

odbiornik to 6008HS jest w zestawie , to ten 8ms.. (Aurora okazała sie wolna mimo deklaracji Hitec ze jest super szybka i cyfrowa okazjuje sie ze A9 ma 52ms opoznienia.. czyli chyba konweruje sygnal PPM na 2.4)

radio jest jakies 170g (820g )lżejsze od DSX9 fajnie leży w łapach i mam wrażenie że zasięg palców mam wiekszy przy ruchach drążkami w tym 8FG. jest idealnie wywazone fabrycznie.. łożyskowane drążki chadzą jak masełko (10C nie ma łożysk) . ma 2 slidery, 2 pokrętłą i 8 switchów z czego 6 3-pozycyjnych.. wszystko z tego co widziałem dowolnie

programowalne..

ma 10 kanałów.. 8 propo i 2 on/off.. mozna uzyc HEADTRACKERa w FPV (pono nie dziala z JR i AURORA)

start timerów od dowolnej pozycji drążka swash ring i tysiące innyvh funkcji, wdziałem jakieś swashplate optimization, ogolnie wypas

jakość plastików taka jak w 12FG czyli średnio, lubi sie rysować, no ale to radio przecież i liczy sie to co ma w środku :) u mnie raczej to radio przechodnie poki co ,FUTABA ma na jesien wypuscic nowe radia z telemetria i zintegrowanym 2.4.

wg mnie fajnie wygląda i w końcu odbiega od oklepanych obudów z lat 80..

radio ma slot kart SD z tego slotu aktualizuje sie również soft

panel dotykowy działa bardzo fajnie, mozna sie sprawnie nim posługiwać jak rolką w JR do tego nie ma żadych cudacznych joysticków jak w 12 , ma opcje blokady..

troche bedzie brakować ModelMatch.. trza sie bedzie pilnować z wyborem modelu

 

 

tu wiecej

 

http://www.rcheliresource.com/hands-on-futaba-8fg-8-channel-24ghz-trasmitter/

 

http://www.rcmania.hk/index.php?c=article&d=views&id=275

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.