Skocz do zawartości

ZASILANIE POWERBOXA BATERIAMI LiFe


pietka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów Modelarzy

Proszę o poradę w nast sprawie. Zakupiłem płytkę managera zasilania z logo skorpiona o nazwie PoweBox rev.2.45. Niestety bez żadnych kwitów. Na płytce jest gniazdo do zworki wybierające 4 lub 5 cel i napis, że można stosować NiCd lub NiMh. Posiadam akumulatorki LiFe , które chcę zastosować jako zasilanie serw. Pytanie jest nast: Czy ten Powerbox będzie tak samo pracował z tymi LiFe i czy można je podłączyć bezpiecznie i ewentualnie jak trzeba potraktować wtedy tą zworkę? Jeśli już ktoś miał do czynienia z tym powerboxem albo może mnie oświecić co do kompatybilności poszczególnych rodzajów wymienionych wyżej aku, to proszę o pomoc. Nie jestem fachowcem od elektryki, zatem wolę zapytać mądrzejszych i bardziej doświadczonych pasjonatów.

Pozdrawiam

Piotrek JAFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil:

 

A widzisz że cele są ni-cd lub ni-mh? :evil:

Zworka na 4 pakiet 4.8V Zworka na 5 pakiet 6V

 

Czyli dwie cele li-fe [6.6v] przy zworce na 5 nie powinny zniszczyć Powerboxa.

 

Aczkolwiek jak z ich rozładowaniem, nie wiem.

Ryzykujesz. (jak wszyscy, odbiegający od zaleceń)

 

Najlepiej jednak, zastosować to co producent zaleca (w twoim wypadku cele ni-cd bądź ni-mh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wkońcu Power Box czy manager masz kilka wejsc i kilka wyjsc na serwa ?

 

Jeżeli jest zworka to 100% tylko nicd i nimh wszystkie managery i boxy które nie posiadają zworek (pinów) obsługują różne typy pakietów i ustawiają sie automatycznie lub manualnie z poziomu menu battery type.Podpięcie akusa większego niż 6V może spalic układ.Life w Twoim przypadku odpada, bo cele mają inne napięcie znamionowe czyli podobnie jak baterie AA 1,5V i akumulatorki 1,2V, więc przełączenie na pakiet rezerwowy nastąpi po osiągnięciu napięcia minimalnego dla cel nimh i nicd a nie life.

 

 

meloonik

to tyle z mojej strony ;)

 

To dobrze, bo widać, że piszesz o czyms czego w zyciu nie miałes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dziękuje za wskazówki, w międzyczasie nastąpiła eksploracja głębin internetu oraz otchłani umysłów moich kolegów, którzy żelazka już stosowali. Tak czy siak, wychodzi na to, że lepiej ich nie stosować i zostać przy tradycyjnych nimhaczkach. Doczytałem się sporo nt. cech aku żelazowych i choćby tylko to, że po wyładowaniu ich napięcie gwałtownie spada dyskwalifikuje je w zasadzie jako zasilanie serw i odbiornika. Ale mam zasadę, że najlepiej się uczyć od lepszych i dlatego wolałem Was zapytać zamiast potem wściekać się na siebie za roz....y model.

Dziękuję i pozdrawiam.

Piotr JAFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że po wyładowaniu ich napięcie gwałtownie spada dyskwalifikuje je w zasadzie jako zasilanie serw i odbiornika

A po rozładowaniu Cadmów czy Nimhy to inaczej? :crazy:

 

Jeśli chcesz użyć Power Boxa to pewnie do czegoś większego.

A takim modelem nie będziesz przecież latał w kółko.

3 loty i ładowanie. Niezależnie ile zostało w pakiecie.

Zasada prosta i skuteczna i wielu ją stosując, nie ma problemów z brakiem napięcia.

Sam się o tym przekonałem na własnej skórze. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.