Skocz do zawartości

Trudny wybór w zakupie motoszybowca 3m - termika


Rafcio321

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerzy Markiton

Na serwo kierunku jest dość miejsca, ma być pod skrzydłem lub w kabinie, więc i standardowe się zmieści, chociaż jak zobaczyłem ten bowden to od razu wywaliłem... Serwo kierunku i wysokości wsadziłem do statecznika pionowego. Spokojnie wejdą i 13mm serwa. Z nadmiarem wystarczą MKS (Turnigi) 480 - mają po 10mm. Nie wybrałeś źle ale moim zdaniem trochę minimalistycznie. Silnik też dałbym mocniejszy, w rodzaju Turnigi 4260/800 do zasilania 4s lub 4260/500 do zasilania 6s. Aktualnie będę robił drugą hybrydę na bazie Fantazy (Thermic Dream) i już kupiłem na ebuy-u silnik 3732 (jns.). Trochę obawiam się czy nie za słaby. Latam również Megą 22/30/3E ale w modelu 1,7kg i na nadmiar mocy nie narzekam. Przez analogię, do Twojego (gdybym miał kasę) to zaproponowałbym Megę 22/45/3E lub MVVS-5,6. Przytniesz trochę noska, na kołpak 45mm i wejdą Ci silniki 42mm. Z 36mm silników możesz jeszcze rozważyć E-maxa 2836 ale to moc zbliżona do Axi 2826. Latałem na Axi 2820, 2826 też....Po minucie przy prądach rzędu 40A są gorące, MVVS 4,6 na 4 celkach (46A) - letni. Ten MVVS jest w Dionie modelpiotrka - zapytaj Go, czy ma nadmiar mocy.. Piotrek ma również 3kg Jantara z Phasorem 45 na śmigle 14x7 lub 14x10 i chyba na nadmiar mocy też się nie skarży. Twój model z Axi będzie na pułap wchodził ponad minutę - to już nie jest moc krótkotrwała !

Z dobrych regulatorów pojawiły się u Horejsi-ego Castle ICE HV w nie najgorszych cenach. Masz kasę to kup Jeti, nie masz - to kup SS 60-70A, nic im nie brakuje, też na nich latam i coraz częściej nachodzi mnie myśl, żeby skorzystać z 5A BEC-a przy zasilaniu 4 cel. Przed laty nawalił mi BEC na 3 celach i skasowałem model ! W listopadzie w locie zgubiłem 4 cele LiFe na 380m i pomyśleć gdybym miał BEC-a ? Rozpiętość cenowa jest tak znaczna, że ciężko coś jednoznacznie doradzić bo kupujemy jednak pod zasobność portfela a potem dorabiamy do tego teorie i filozofie... Mądrych wyborów życzę

- Jurek

Dołączona grafika

Przyciąłem na kołpak 50mm....

Dołączona grafika

A tak zmieściłem serwa wysokości i kierunku..

Ale zacząłem od tego -

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już się będziesz upierał to w Modele MAX są w dobrej cenie

ale te są plastikowe, jak już to tak jak pisałem, tylko MG. Miałem w zboczowym modelu (taki prawie F3F :P) 2.5m i plastikowe kółka poszły mi z 5 razy, wtedy na wymianę były po 15 zł, więc średnio się opłaca. W modelu Acacia II, typowy F3F, miałem Hs-81MG i nigdy mi się nic nie stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam szukam jakiegoś większego szybowca i trafiłem a coś takiego. http://www.modellhobby.de/Modelle/Flugmodelle/Elektro-Segelflugzeuge/Last-Down-3XL-V3-mit-Motor-60A-Regler-Aluspinner-Luftschraube.htm?shop=k_staufenb&SessionId=&a=article&ProdNr=0318017C&t=130&c=31&p=31 Wszystko w komplecie silnik regiel kołpak śmigło cena 299 euro jak na model tej wielkosci wydaje się być przystępna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Zauważyłeś, że to żeberkowa konstrukcja ? Zdjęcie - ładne, ale to robią szpece od fotografii reklamowej. To wyposażenie: jakieś 200-250 zł na e-buyu czy w Hobby City. Ot tak, pod rozwagę....

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam szukam jakiegoś większego szybowca i trafiłem a coś takiego. http://www.modellhobby.de/Modelle/Flugmodelle/Elektro-Segelflugzeuge/Last-Down-3XL-V3-mit-Motor-60A-Regler-Aluspinner-Luftschraube.htm?shop=k_staufenb&SessionId=&a=article&ProdNr=0318017C&t=130&c=31&p=31 Wszystko w komplecie silnik regiel kołpak śmigło cena 299 euro jak na model tej wielkosci wydaje się być przystępna

W listopadowym FMT jest opis, pod rozwagę jak Jurek napisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.