Rafcio321 Posted February 9, 2010 Posted February 9, 2010 Witam Nadszedł czas na zmiany. Po kilkuletnim lataniu Andromedą ArtHobby chciałbym kupić 3m szybowiec do lotów termicznych. Im dłużej przeglądam forum tym trudniejszy wybór. Najpierw szukałem czegoś pod wyposażenie z Andromedy: - Silnik AXI 2808/24 GOLD LINE - regulator YETI ADVANCE 30 PLUS - pakiet akku 3x KOKAM 1500 SHD później myślałem nad - Ibis-E 3M z ArtHobby następnie - Thermic dream z Top Model A na koniec to nie mam pojęcia co wybrać. W okolicy nie ma nikogo kto by mi pomógł w wyborze więc piszę do Was.
buwi777 Posted February 9, 2010 Posted February 9, 2010 Poczytaj http://rc-cam.info/viewtopic.php?t=1799
Rafcio321 Posted February 9, 2010 Author Posted February 9, 2010 Witam ponownie Po przeszukaniu podanego forum doszedłem do wniosku, że to nie dla mnie i zacząłem kombinować co jest nie tak. Temat wiadomości już zmieniłem. :oops: W tej sytuacji ponawiam prośbę.
radek872 Posted February 9, 2010 Posted February 9, 2010 Będziesz zadowolony http://www.nastik.pl/rch-blizzard-arf-p-1958.html
wojcio69 Posted February 9, 2010 Posted February 9, 2010 Witam Rafał każda sroka swój ogon chwali więc i ja będę tą sroką. W zeszłym sezonie polatałem dwa razy nowym nabytkiem PROXIMA II Co prawda do 3m brakuje jej 22cm ale... Typowy szybowiec termiczny z maleńką wadą :wink: Kadłub z tworzywa sztucznego usztywniony jedną warstwą tkaniny i chyba tylko raz maźnięty żywicą. Trzymając model do wyrzutu czuję jak ugina się kadłub pod palcami. Jak lata? Kliknij FILM 1 w moim podpisie. Modelami godnymi uwagi są też THERMIC oraz SIRIUS Na pewno w innych sklepach są inne modele godne uwagi, a inni modelarze będą proponować coś innego. Może na początek przeglądnij tą stronę http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=11535&highlight=wykaz+sklep%F3w+modelarskich a w zasadzie sklepy na niej spisane, a w sklepach ich ofertę odnośnie szybowców.
malinn Posted February 9, 2010 Posted February 9, 2010 Ja mam andromedę z Arthobby - jestem bardzo zadowolony i celował bym w model z tej firmy ew. firmy bejżyk. To sprawdzone i dobrze latające konstrukcję. Jak latałeś modelem z ah to wiesz jak latają.
bubu2 Posted February 9, 2010 Posted February 9, 2010 Polecam któryś z modeli Blejzyka. Na pewno się nie zawiedziesz, a zobaczysz jak one latają w termice. Do tego wariometr Pitlaba. Blejzyki np. stąd http://www.model-fan.com.pl/index.php?d=katalog&k_id=89 .To nie są zabawki, jak niektóre z powyższych propozycji, nie są drogie i warte każdej złotówki w nie zainwestowanej. pozdr.
kankrz Posted February 10, 2010 Posted February 10, 2010 Moim zdaniem tak czy owak bedziesz musial zmienic naped. 30 amperowy reg i 3S to malo na 3 metrowy szybowiec. No chyba ze cos naprawde lekkiego wybierzesz np. Super-AVA electric, 1020g i 3200mm pozdrawiam - Krzysiek
Włodek Ulas Posted February 10, 2010 Posted February 10, 2010 Rafał napisał: ,A na koniec to nie mam pojęcia co wybrać. W okolicy nie ma nikogo kto by mi pomógł w wyborze więc piszę do Was.'' :shock: :evil: Oj Rafał Właśnie robimy zakupy
Adam B. Posted February 10, 2010 Posted February 10, 2010 Ja kupiłem całkiem niedawno model Reicharda XL3200 - ładna konstrukcja, lekko zrobiona, kadłub tylko za elastyczny (już sobie z tym poradziłem). Wydaje mi się, że to będzie dobry model do termiki i ma wygląd szybowca co też się liczy
Guest Jerzy Markiton Posted February 10, 2010 Posted February 10, 2010 Z tego co wiem, to p.Kwarciński miał AVĘ do zbycia, starsza produkcja ale lekki i świetnie lata. Na jego stronie są namiary. Top Model też teraz zrobił nowy świetny modelik, taki w technologii AVY ale czy Twoje wyposażenie wystarczy ? Raczej nie, albo tylko w sprzyjających warunkach. Założenia zrobiłeś dość skrajne (duży model, wyposażenie dość delikatne) więc i doradzić trudno. W tych wymiarach może być i AVA i full kompozytowy zelektryfikowany F3B czy pół makietka....Ale do żadnego nie włożyłbym tego co masz. Pozdrawiam - Jurek
Rafcio321 Posted February 10, 2010 Author Posted February 10, 2010 Witam Dzięki za zainteresowanie. Myślę że skuszę się na blizzarda http://www.nastik.pl/rch-blizzard-arf-p-1958.html - duży i lekki Miał ktoś przyjemność latać tym modelem?
Ragi Posted February 11, 2010 Posted February 11, 2010 Nie latałem, ale widziałem jak lata :mrgreen: Mimo iż własności lotne modelu są wyśmienitePierwsze co się rzuca w oczy to to, że Blizzard nie lubi lądować konstrukcja skrzydła i jego budowa owocuje dużą sztywnością przy z zachowaniem niskiej wagiCo do sztywności to się nie zgodzę, ale tu niech się wypowie właściciel. Pozdrawiam.
malinn Posted February 11, 2010 Posted February 11, 2010 1000zł za model kryty folią ,dla mnie to nie warte tych pieniędzy. Lepiej z ah czy blejża kupić drewniaka.
Wiesiek Posted February 13, 2010 Posted February 13, 2010 Miał ktoś przyjemność latać tym modelem? Mialem ten model i sprzedalem ,kupilem Thermik Dream z TM.Cena prawie ta sama,ale jakosc wykonania i loty w termice duzo lepsze.Mam kilka modeli z firmy TM i Reicharda i moim zdaniem jakosc wykonania firmy TM jest troche lepsza. Malinn tez ma racje,Polskie produkcje tez sa ciekawe. Np. Barakuda z Modellotu,chyba troche bardziej na zbocze ale tez bardzo ciekawy.
pman Posted February 14, 2010 Posted February 14, 2010 Dokładnie. Blejzyki latają bardzo wdzięcznie. Dziś latałem Mefisto na klifie przy 1-2m/s, 3 tyg. temu przy 12m/s.
Rafcio321 Posted February 15, 2010 Author Posted February 15, 2010 Co myślicie o takim zestawie? Thermik Dream http://www.nastik.pl/thermik-dream-p-1042.html AXI 2826/10 http://www.nastik.pl/axi-282610-p-745.html JETI Advance 40 pro SB HS http://www.nastik.pl/jeti-advance-p-2768.html śmigło 13x7 LiPol KOKAM 4s 2400 lotki HS 82MG http://www.nastik.pl/hitec-hs82mg-p-1932.html klapy HS 81 http://www.nastik.pl/hitec-hs81-p-498.html wysokość HS 125MG http://www.nastik.pl/hitec-hs125mg-p-1061.html Nie wiem ile jest miejsca na serwo kierunku. Jeżeli coś źle dobrałem to poprawcie mnie
blackriver Posted February 15, 2010 Posted February 15, 2010 klapy HS 81 http://www.nastik.pl/hitec-hs81-p-498.html wysokość HS 125MG http://www.nastik.pl/hitec-hs125mg-p-1061.html Klapy hs125mg! wysokość - prawdopodobnie tyle miejsca co Nike 2 lub trochę więcej - hs85mg (lub hs82mg). Napęd proponowałbym TGY AerodriveXp 32 SK Series 35-48 1100Kv / 770W z HK, silnik ma dobre opinie i jest 4 razy tańszy, regiel 60 A ciąg na 12x6" (3s 45A) - statyczny 2300 g. Link do pomiarów
kuba r. Posted February 15, 2010 Posted February 15, 2010 Klapy hs125mg!Wystarczą HS-81 ale MG, jak kupujesz 81 to tylko MG! HS125 ostatnio się sypią okropnie, łapią luzy szybko. Ja mam w modelu F3B takie luzy, że klapa czy lotka bez ruchu serwa lata 5mm w dół i w górę na klapę czy lotkę nie są dobrym rozwiązaniem, ale w makiecie 3.8m mam HS125 na wysokości (w stateczniku pionowym sobie siedzi) i jest ok.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.