Skocz do zawartości

Jak podłączyć klapy i różnicowo lotki


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Korzystam z aparatury RDS Sanwa 8000, odbiornika RX 841FS Sanwa i to zamontowane w elektroszybowcu Proxima II (patrz FILM 1 w podpisie)

Aby lotki działały różnicowo jedną muszę odłączyć do kanalu 2 (lotki) a drugą do kanału 6 (klapy). No i tak mam podłączone i lotki chodzą różnicowo.

Natomiast klapy mam podłączone do kanału 5 (podwozie) z ograniczeniem wychylenia.

W tej konfiguracji klapy mają tylko dwie pozycje: wypuszczone (ok. 5-7°) albo schowane.

Przełącznik od klap jest trzypozycyjny więc... mogę na nim ustawić tak wychylenie klap, że w pierwszym przełączeniu wychylają się do lotów w termice ok. 5-7° a drugim przełączeniu do lądowania ok. 60-65°.

No i tutaj jest problem jak to zrobić aby mieć różnicowe lotki i klapy na przełkączniku trójpozycyjnym.

Wymyśliłem coś takiego ale jak na to patrzę to robi mi się tak :rotfl: :crazy: :rotfl:

Dołączona grafika

Ma ktoś jakiś pomysł?

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, sugestie i propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak narysowałeś nie może być ponieważ wraz z pracą lotki prawej będą wychylać Ci się klapy.

 

Niestety nie mam instrukcji (szukam) do RDS 8000 -> należy poszukać czy jest w radiu opcja ustawienia rodzaju skrzydła a jeśli nie czy są wolne miksery.

 

Gdzieś chyba znajdę instrukcję - moment.

 

EDIT:

 

Znalazłem po angielsku....

 

Możliwości ustawienia typu skrzydła nie widzę ale są dwa wolne miksery (C-MIX)

 

Spróbowałbym zrobić tak:

 

Wyłączyć mikser FLAPERON oraz różnicowe wychylenia lotek. Jedną lotkę podłączyłbym do kanału 2, drugą pod kanał 7, klapy pod 6.

 

Używając wolnego miksera przeniósłbym kanał 2 na 7. Jeżeli radio umożliwia ustawienie reversu i EPA także dla kanału 7, ustawienie prawidłowego kierunku wychylenia (REVERS) jak i też różnicowych wychyleń (EPA) nie powinno stanowić kłopotu.

 

Klapy normalnie na kanale 6 więc na trój-pozycyjnym przełączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojcio69, gdybyś nie obsługiwał tej aparatury jedną ręką to problem dało by się rozwiązać inaczej :D

 

Lotki podłączasz tak jak masz 2 i 6

regulator pod przełącznik i kanał 5

a klapy pod drążek gazu

 

Wszak jest to motoszybowiec i silnik powinien służyć tylko do wyholowania modelu a nie latania na silniku :]

 

A swoją drogą czy ta sanwa ma mikser butterfly ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.