Skocz do zawartości

Opis regulacji silnika SuperTigre G-51 Ring


Karol

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś ma może opis regulacji tego silnika po polsku ? Od początku, krok po kroku. Silnik jest używany i troszkę rozregulowany. Zapali ale przy dodaniu gazu się dusi i gaśnie. Nie wiem jak ustawić do rozpoczęcia regulacji śrubkę ustalającą skład mieszanki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik bedzie pracował lepiej jeśli uszczelnisz pod igłą niskich obrotów gumową podkładką nieszczelność skąd silnik bierze "lewe"paliwo.

 

(Dotyczy dotartego silnika !!!)

Silnik regulujesz jak większość silników spalinowych 2-taktów.

Z tego co pamiętam to odkręcasz 2,5 obrotu i odpalasz silnik ,potem przesuwasz dalej o 2 ząbki ,aż osiągniesz właściwe obroty.

Potem stawiasz model w pion i robisz test dla pozycji pionowej, pawdopodobnie będziesz musiał jeszcze kilka oczek dokręcić.

 

Tak z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik bedzie pracował lepiej jeśli uszczelnisz pod igłą niskich obrotów gumową podkładką nieszczelność skąd silnik bierze "lewe"paliwo.

 

O jaką uszczelkę Ci chodzi Tomek? O tą która jest pomiędzy gaźnikiem a karterem? Tam akurat zasysa lewe powietrze. Reszta gaźnika jest oryginalnie skręcona i ja nigdy w swoich silnikach nie potrzebowałem dokonywać dodatkowych przeróbek ale może warto się czegoś dowiedzieć :)

 

Potem stawiasz model w pion i robisz test dla pozycji pionowej, pawdopodobnie będziesz musiał jeszcze kilka oczek dokręcić.

 

.. Tutaj akurat odkręcić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcić /dokręcić co za różnica - przeregulować :wink:

 

A uszczelka pod igłą obrotów (tą od regulacji) .

Trzeba ją wykręcić i założyć kawałek wężyka paliwowego 3-4mm(ciężko wchodzi) i wkręcić z powrotem.

Oryginalnie chyba jest tam papierowa uszczelka ,ale nie jestem pewien .

No i dotyczy to tylko silników produkcji ze wschodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.