Skocz do zawartości

Maule Orin M-5


antek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów forumowiczów , chciałem przedstawić kilka zdjęć wykonanych podczas prac nad modelem Maule Orion M-5 o rozpiętości 1500mm, sercem modelu bedzie silnik OS MAX 40LA. Zainspirował mnie samolot który zobaczyłem po raz pierwszy bawiąc się Flight Simulatorem X. Kilka godzin spędziłem nad dokumentacją szukając w internecie, i natrafiłem na relację z budowy: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=871117

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Jeśli dobrze widzę na zdjęciach, masz torsyjny napęd klap. Obawiam się, że rozwiązanie w Twoim wykonaniu niezda egzaminu (mała sztywność tego rozwiązania). W anglojęzycznym wątku, model ma każdą klapę napędzaną osobnym serwem. I chyba to jest właściwsze rozwiązanie. Jeśli nie masz jeszcze pokrytych skrzydeł, przemyśl to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo dziękuję za poradę, istotnie Kolega Jędrek ma racje, napęd który zastosowałem jest mało sztywny i prawdopodobnie wychylenie klap przy dużej prędkości będzie problematyczne. Jeszcze raz bardzo dziękuję i zastanawiam się właśnie nad rozwiązaniem z serwani. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.