antek Posted February 17, 2010 Posted February 17, 2010 Witam Kolegów forumowiczów , chciałem przedstawić kilka zdjęć wykonanych podczas prac nad modelem Maule Orion M-5 o rozpiętości 1500mm, sercem modelu bedzie silnik OS MAX 40LA. Zainspirował mnie samolot który zobaczyłem po raz pierwszy bawiąc się Flight Simulatorem X. Kilka godzin spędziłem nad dokumentacją szukając w internecie, i natrafiłem na relację z budowy: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=871117
awot Posted February 17, 2010 Posted February 17, 2010 Miodzio! Pięknie wygląda ten szkielecik, czysta i estetyczna robota! Miło popatrzeć!
karlem Posted February 18, 2010 Posted February 18, 2010 ...zbiornik lepiej byłoby otulić miękko, bo na sztywno, jak na fotce, paliwo będzie się pienić, a silniki tego nie lubią...
Dj. Posted February 18, 2010 Posted February 18, 2010 No Paweł, super model sie zapowiada! Czy wznawiasz nawyki bo model taki ciut "spokojny" w kształtach, w locie pewnie jak trener...?
antek Posted February 18, 2010 Author Posted February 18, 2010 Karlem dzięki za przypomnienie, może coś jescze da się z tym zrobić, myślę że cienka warstwa gąbki wystarczy. Model bedzie spokojny typu STOL, ale zobaczymy co potrafi !?
Guest slawekmod Posted February 18, 2010 Posted February 18, 2010 Cześć , myślałem że znowu Cię porwali do usa-landii
Miałczek Posted April 6, 2011 Posted April 6, 2011 Ładnie modelik nabiera kształtów świetna robota ;D A jakie są jego wymiary?
jędrek Posted April 6, 2011 Posted April 6, 2011 Witam Jeśli dobrze widzę na zdjęciach, masz torsyjny napęd klap. Obawiam się, że rozwiązanie w Twoim wykonaniu niezda egzaminu (mała sztywność tego rozwiązania). W anglojęzycznym wątku, model ma każdą klapę napędzaną osobnym serwem. I chyba to jest właściwsze rozwiązanie. Jeśli nie masz jeszcze pokrytych skrzydeł, przemyśl to rozwiązanie.
antek Posted April 7, 2011 Author Posted April 7, 2011 Witam, bardzo dziękuję za poradę, istotnie Kolega Jędrek ma racje, napęd który zastosowałem jest mało sztywny i prawdopodobnie wychylenie klap przy dużej prędkości będzie problematyczne. Jeszcze raz bardzo dziękuję i zastanawiam się właśnie nad rozwiązaniem z serwani. Pozdrawiam
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.