Skocz do zawartości

Jak przkłada się moc silnika


Tomasz09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko czy może mi ktoś pomóc, i wytłumaczyć łopatologicznie, bo nie bardzo wiem jak przelicza się wartość mocy silnika do modelu. Otóż jak wartość ciągu silnika wynosi 700 gram, tzn że można go zastosować do modeli które nie przekraczają 700 gram bo nie będzie miał siły latać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jak wartość ciągu silnika wynosi 700 gram, tzn że można go zastosować do modeli które nie przekraczają 700 gram bo nie będzie miał siły latać ??

jesli wybierzesz jedyny sluszny kierunek , w strone zenitu to tak , ciag powinien byc wiekszy od wagi modelu , im wiekszy tym szybciej tam dolecisz! :wink:

Jan

edit

samoloty maja skrzydla i ten ciag moze byc duzo mniejszy niz waga modelu

zaleznie od modelu dobieramy zespol napedowy ,

ciag to nie tylko silnik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jak wartość ciągu silnika wynosi 700 gram, tzn że można go zastosować do modeli które nie przekraczają 700 gram bo nie będzie miał siły latać ??

Witam

Na skróty.

Najlepszym dowodem, że tak nie jest - jest szybowiec, który lata bez silnika.

Ciężar modelu równoważy siła nośna powstająca na skrzydłach, zarówno w szybowcu jak i modelu z napędem. Silnik "pokonuje" jedynie opór ruchu i zapewnia przyspieszenie.

 

http://www.mvvs.cz/elektromotory.html

Tu jest ciekawe zestawienie, dane silników i przykładowe zastosowania do różnych typów modeli. Dobre dane poglądowe.

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.