Jump to content

Moduł Tarcza

meteor

Recommended Posts

W powietrzu defensywną taktykę to mogą stosować bombowce, aby zwyciężyć trzeba atakować. Stosując to rozwiązanie taktyka będzie bardziej zbliżona do historycznej, co prawda niemożliwe będzie trafienie z ataku czołowego, ale to jedyna różnica która i tak nie zmieni faktu że zdecydowana większość zestrzelenia przeciwnika następowała po ataku od tyłu i na taki atak nastawiona była taktyka walki w obu minionych wojnach.

A co ze strony widowiska dla osób trzecich? W "normalnym " kombacie i tak dużo ludzi pyta o co tu chodzi ,a posiadanie taśmy wiele wyjaśnia .Tarcza wprowadzi wiele przypadkowości bo wymanewrować tak modelem żeby przeciwnik znalazł sie w polu widzenia tarczy , a precyzyjnie trafić w taśme to jednak nie to samo.

Ja myślałem o innym zastosowaniu, dokładniej to taki moduł+taśma. Czasem siedząc komuś na ogonie ciężko go uciąć, a dzięki modułowi będzie to łatwiejsze i bardziej widowiskowe - tak mi się bynajmniej wydaje ;)

a co w przypadku lotu na niskiej wysokości ?

Jak co ? przymusowe lądowanie :D

Właśnie odebrałem „tarczę”, a jutro przyjdzie FW190.

Przyjrzałem się temu i kombinuję teraz, jak toto zamontować. Pod kadłubem, czy na kabince, gdzie będzie się częściej atakowało? Kolega ma P51, a tam chłodnica będzie skutecznie zacieniała czujnik podczerwieni. Poza tym pod kadłubem moduł cierpiałby przy lądowaniu. Dochodzę do wniosku, że najlepiej by było jak by podzielić to na dwa i nadajnik można by dawać z przodu, a odbiornik montować w lub blisko statecznika pionowego.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.