Skocz do zawartości

F3a od początku


Piotrfala

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 277
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ta na oko, rzeczywiście spory. Z tym kierunkiem wygląda na krótki. Większość modeli do tego typu latania ma odrobinę dłuższy kadłub od rozpiętości skrzydeł.

Nie wiem jak to zaplanowałeś ale nie wygląda na to żeby tu miało być podobnie.

Jak zaplanowałeś krótszy kadłub to pion, oczywiście, powinien być większy.

 

Model ze zdjęcia to zestaw typu tartak. Strona jest po japońsku ale na górze strony jest linijka z linkami do kolejnych stron a na dole link następna strona.

 

POLECAM!

 

chyba najlepsza strona tego typu. Google translator ją częściowo tłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę lekko pod kątem to wygląda wszystko w porządku...

planowałem tak 160x160

mogę go lekko obciąć z góry i płetwę tez moge obciąć

ale nawet mi się tak podoba :P

na rysunku wyglądało ok.

poczekam na skrzydła i statecznik poziomy. zmniejszyć zawsze można.

doszedłem do wniosku ze mvvs 10cm moze byc troche za mały...

myślę o kupnie 15 cm . co o tym myślicie ?

 

 

to chyba zalezy od perspektywy :P

bo poprzednie zdjecie było lekko pod kątem zrobione... zresztą to też jest :P

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwoliłem sobie zwalić trochę proporcji jesli chodzi i skrzydła i statecznik z tego modelu ADDICTION

postanowiłem zostawić statecznik pionowy taki jaki jest gdyż oporu on raczej wiele mniej nie bedzie generował po zmniejszeniu wagi podobnie a po za tym powierzchni sterowej nigdy za mało ...

skrzydła zrobię o rozpiętości 150-156 cm głębokość u nasady jakieś 38 cm końcówka będzie miała 20 cm

statecznik o rozpiętości 54cm

zobaczymy co z tego wyjdzie

generalnie jestem dobrej myśli!

 

a wracając jeszcze do statecznika pionowego to wysokość proporcjonalnie jest taka sama jak w modelu chińczyka bądź japończyka, mam tylko głębszy o ok 4,5 cm ster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co myślałem wczoraj to statecznik u nasady bedzie miał 20 cm z profilem 10% procent to jak nic są dwa centymetry :P

 

zrobię z rdzeniem styro i na bagnetach węglowych bo chciałem mieć demontowany statecznik ze względów praktycznych i generalnie daje to dużą większa możliwość późniejszych ewentualnych zmian.

 

a na skrzydła jaki jest najczęściej przez pana stosowany profil ?

 

tak dopytuje bo kiedyś nie zwracałem za bardzo na to uwagi interesowała mnie jedynie grubość

ale po ostatnich zajęciach na uczelni zacząłem myśleć nad laminarnym jakimś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam. Ty decydujesz ja tylko podpowiadam (nie jestem tak stary, by znajomi modelarze mówili mi per Pan).

Zmienia się raczej powoli... ;) skrzydło na SD8020 i podobnych jest dobre od wielu, wielu lat.

Jak napiszę od ilu, może Cię to zniechęcić, więc tego nie zrobię ;)

Drugi biegun to skrzydła na czymś podobnym do NACA 64 0012, czy nawet 65.

Ale ważniejsze jest urwanie z modelu 100g niż różnice w profilach. Oczywiście są różnice ale nie przeceniałbym ich.

Masa, niepokrzywiony model, jakość napędów sterów, trymowanie, moc - o to warto walczyć.

Profile na deser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zamieścił bym jakieś zdjęcia ale niosłem nitrocelon w plecaku i się puszka otworzyła i między innymi ucierpiał trochę kabelek od telefonu i nie mam jak przegrać fotek

muszę go umyć acetonem bo w przeciwieństwie do słuchawek które się rozpuściły on się tylko trochę oblepił....

na ta chwilę zrobiłem statecznik poziomy muszę jeszcze tylko stery wyciąć. popełniłem czeski błąd wiercąc otwory na bagnety w kadłubie i trochę muszę porzeźbić ale będzie ok.

jedna połówka na tą chwilę waży ok 40 gram.

kadłub zrobił się ciężki bardzo ale mam nadzieje ze uda mi się zrobić lekkie skrzydła i resztę pierdołów i może wyjdzie rozsądna waga. A jak nie to już mam pomysł na nowy kadłub wykonany trochę inaczej. poczekamy zobaczymy. wszystko się okaże za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem....

zachciało mi się zrobić szklane kieszenie do bagnetów w stateczniku ale pojawił się problem.

a mianowicie okleiłem ładnie taśmą przezroczystą bagnet potem nawinąłem pasek włókna szklanego przesączyłem żywicą owinąłem jeszcze raz taśmą by wymysić odpowiedni docisk

no i właśnie teraz mam problem .... za nic tego nie daje rady zdjąć ....

wiem ze w większych skalach ludzie robią to bez problemu, ale czy powodem mojego niepowodzenia może być średnica pręta ?? czyli 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.