Skocz do zawartości

F3a od początku


Piotrfala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 277
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja latam zawodniczo F3A, a model na sezon 2011 jest rzezbiony z balsy, sklejki, styropianu i wegla ;] Moze po weekendzie wrzuce jakies fotki, to zobaczysz;) Nikt nie powiedział, ze trzeba miec od choroby kasy, zeby moc latac modelem F3A:) "Expert" temu troszku przeczy (patrzac pod katem cen zestawów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie mam pytanie do kolegów modelarzy.

czy macie albo znacie jakieś fajne i "fikuśne " patenty do mocowania kabinki ?

z przodu mam kołeczek węglowy który wchodzi we wręgę silnikową, ale nie mam pomysłu co dalej.

śrubka z tyłu mnie raczej nie zadawala bo chciałem coś szybkiego w obsłudze co nie będzie miało luzów i takie tam.

wiem ze są takie specjalne zamki do kabim ale to nie do końca mi odpowiada.

Kolega Mirek ma coś fajnego ale nie wiem do końca jak to działa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w kabince (w czesci, w ktorej jest kabinka) sa zamki, a w kadlubie pret, ktory, gdy jest prosty wchodzi w naciecie w zamku, a gdy jest odgiety, mozna spokojnie zdjac kabinke. Jak chcesz to moge to narysowac, zebys wiedzial o co chodzi. A najlepiej spotkajmy sie na wydziale i szybko odrecznie zrobie rysunek i wytlumacze. Taka wersje spotykalem najczesciej.

W modelu Mirka jest to zrobione odwrotnie-zamki sa w kadlubie, a pret w kabince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekf3a

Nie, nie, nie:p To dokladnie to co opisal chwile wyzej Boogie. Konstrukcja modelu (a dokladniej miejsce nakretek do mocowania skrzydla) jest przewidziana tak a nie inaczej, wiec z tego wzgledu pret nie mogł byc w modelu, to zrobilem to od d**** strony i jest na odwrot niz normalnie:) Piotrze, wydaje mi sie, ze nie masz co szukac bardziej wyszukanych metod, bo nie maja sensu. To jest sprawdzone mocowanie przez wielu zawodnikow, nikt sie ni skarzyl. Oczywiscie jezeli chcesz cos bardziej wyszukanego to OXAI produkuje taki fajne zapinki, ktore dzialaja podobnie, ale nie ma tego preta przez caly kadlub na wskros. Tylko, ze chyba nie dostaniesz samych zapiec, musisz kupic zestaw;pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.