Skocz do zawartości

Żaglówka zrobiona z nudów.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przyszły ferie więc postanowiłem coś zrobić z nudów. Myślałem coś o depronie ale na razie go mi wystarczy, więc postanowiłem zamówić balsę. Chciałbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy model z balsy. Przyszła paczka, więc od razu do roboty. Wzorowałem się na zdjęciach z tego postu. Wszystko rysowałem ręcznie. Szkielet zrobiłem z balsy 2 mm, a poszycie z balsy 1,5 mm. Myślę, że jak na pierwszy raz to nawet fajnie mi wyszło. Maszt i żagiel jest tylko prowizorycznie zrobiony i na dniach będzie nowy. Zastanawiałem się nad modelem RC takiej żaglówki. Z tego co wyczytałem to wystarczy 2-kanałowa aparatura. Swoją sprzedałem i przydała by się nowa, więc jeżeli ma ktoś z was jakąś tanią bądź do oddania to prosiłbym napisać (może być 4-kanałowa jak ktoś chce się pozbyć :):) ). I tutaj pytanie o kierowanie taką żaglówką. Jak to wygląda? Czytałem coś o jakiejś windzie lecz nic z tego nie rozumiem. Jeżeli moglibyście mi wytłumaczyć byłbym wdzięczny. Ten model jest do ozdoby i myślę, że pokryje go tylko lakierem. Hmm... chyba już wszystko, teraz tylko zdjęcia. Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie, z chęcią odpowiem.

 

Fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co to za materiał ta nuda :?:

 

Trzeba było troche zmienić konstrukcje, wsadzić dwa serwa i pływać :wink:

 

Kupujesz dwa serwa, powiedzmy 16 i 9g [4 i 2$], kupujesz nasze ulubione radyjko HK 6 [35$], dokupujesz pakiecik do modelu 5xAAA [+ wtyczka jak od serwa, polecam przedłużacze serw] + 8xAA do nadajnika. Na allegro kupujesz zasilacz 400-600mah jak ładowrke [6zł + wysyłka]

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=13589

 

Tutaj obejrzyj także :wink:

 

Ogółem zakłądasz na większe serwo orczyk ze sklejki [odpowiednio długi] i do niego mocujesz szot, orczyk musi być tak długi aby szot przesunął się odpowiednio dużo. Do szotu głównego mocujesz szot grota i foka.

 

 

Tutaj masz filmik z windą, serwo działa tak samo tylko że zamiast bębna masz duże ramię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sam miecz. Po co zaraz w balasty się bawić :wink: Ertman ma natomiast rację co do mocowania masztu. Przydałoby się je wzmocnić. Maszt to bardzo duża dźwignia. Pomyśl o tym, co będzie jak obciążysz ją np. kilogramem siły na drugim końcu. Czy kropla kleju to wytrzyma?

Podejrzyj mocowania na ma małych żaglówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że pomysł z żaglówką RC to będzie kolejny model :wink:

 

Jezeli tak, to wrega przy maszcie ze sklejki, a maszt na całej długości wregi na styk. "Okucia" do szotów muszą być z drutu mocniejszego [wystarczy spinacz]. Bom grota powinien na jakimś stalowym drucie mieć "zawias".

 

Płetwa moze być bez balastu ale ja bym podwiesił kilka ciężarków wędkarskich i oprofilował :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

myszorek1212 - zrobiłeś bardzo przyzwoitą łódkę.

Myślę, że najbliżej jej do jednostopowych żaglówek FOOTY

(obok RC są tam też niesterowane).

Więcej o nich znajdziesz na www.MODELmaniak.pl w działach FOOTY i Modele pływające

- obejrzyj a potem pytaj.

 

Pozdrawiam

PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.