Skocz do zawartości

Wariacje na temat nowego projektu


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu kolega podpowiedział, abym spróbował zaprojektować model, ale własnej konstrukcji. Podchwyciłem temat, bo w sumie już mi się przejadły wszystkie sylwetki, co poniektórych akrobatów. Dla potrzeb mojej głowy, przwertowałem trochę makulatury modelarskiej, i o dziwo :shock: wyłonił się kandydat do przerobienia :

Dołączona grafika

 

oczywiście nie obeszło się bez poprawek i konkretnych zmian, w wyniku czego powstało mniej więcej coś takiego:

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4077

 

teraz pytanie: co sądzicie o takowym nowym projekcie? może jakiś wspólny temat?? , jaką metodą go wykonać, pod laser, a może formę laminatową??. Mnie osobiście podoba się jego sylwetka i mam ochotę go zrobić pod silnik 50cm? oraz pod 80-120cm?, czekam na propozycje, może jakieś zmiany co do sylwetki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą kabinką pokombinuję jutro i zobaczę jak to będzie wyglądać ,oczywiście fotka będzie dla porównania, a jeśli chodzi o kąt zerowy to w moim projekcie jest kąt zerowy, na rysunku pierwowzoru skrzydło ma wznios, ale tym proszę sięnie sugerować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieś kabine tak aby zaczynała się w 1/3 cięcywy płata, kadłub mniej baniasty patrząc z boku wg mnie trzeba go odchudzić :) .Ster wysokosci większy kosztem mniejszego statecznika, ster kierunku też trzeba powiekszyć.

 

Jest takie powiedzenie co lubią oczy lubi aerodynamika, a to narazie nie wygląda za dobrze podchodzi pod Gee Bee. Postaraj sie przerobić to co sugeruje i zobaczymy jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, powiększ troszkę SW bo te patyczki po bokach trochę głupio wyglądają.

nie wiem czy nie dowidzisz, czy nie doczytujesz, ale SW miał zostać powiększony względem statecznika poziomego, co też uczyniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ster wysokosci większy kosztem mniejszego statecznika, ster kierunku też trzeba powiekszyć.

Z tego wywnioskowałem, że Radek miał na myśli aby powiększyć SW a zmniejszyć statecznik poziomy. Jeśli źle zrozumiałem to przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.