Skocz do zawartości

Depronowy "akrobat"


Qbatus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Hehe nie wierzyłem, że jeszcze ktoś się odezwie w sprawie tego modelu :)

 

To co tam ostatnio pisałem już dawno nie aktualne :P więc uzupełnię historię.

Model odbudowałem i kilka razy jeszcze się w powietrze uniósł. Był jednak strasznie nie stabilny. Nie leciał tam gdzie chciałem tylko cały czas walczyłem, żeby nie uciekł, albo nie spotkał się z glebą :evil:

Powiększyłem stateczniki. Poziomy przedłużyłem, a do pionowego dokleiłem "garb" od przodu wcinający się w ogon.

Wyszedłem z założenia, że nie będę się z nim bawił, bo po kilku kraksach i odbudowach wyglądał już strasznie, więc albo poleci albo go skasuję.

Poleciał. Ale coś dalej było nie tak. Uciekał na prawe skrzydło i zadzierał nos. Trymery trochę pomogły, ale dalej nie było idealnie. Przy maksymalnym skupieniu dało się polatać, ale o akrobacjach, do czego był budowany nie było mowy.

Po ok 10 min locie i dalszych próbach ustawiania trymerów gdzieś przegiąłem, model zaczął sam kręcić w końcu figury akrobatyczne :devil: , ale po kilkunastu sekundach rozpaczliwych prób ratowania skończył w trawie.

Uszkodzenia na tyle poważne (nie będę się rozpisywał) że zdecydowałem się już go nie odbudowywać. Wyciągnąłem bebechy i bawi się nim teraz latając po pokoju moja 4 letnia córka ;)

Na razie mam czym latać więc nie rozpaczam, a w planach kolejne co najmniej dwa projekty. Jak się coś urodzi to się pochwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z depronu :lol:

D.E.B.I.L.E -m nie jestem bo do elity mi jeszcze daleko :rotfl: ale oczywiście, że tak :)

 

To będzie Stinson z tego wątku, tylko nie taki mały wypierdek :devil: ale przerobiony na rozpiętość 140 cm. Traktuje to jako zaprawę do rozpiętości 180 a może i jeszcze więcej :mrgreen: zobaczymy co wyjdzie.

Na razie mam wycięte kilka elementów kadłuba. Siadłem wczoraj do niego wieczorem, ale niestety siła wyższa przeszkodziła. Sąsiad wpadł na browara a po tym mi się ręce trzęsą. Obłe elementy wychodzą fajnie ale z prostymi kłopot :faja:

Jak będzie co pokazać to założę nowy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.