Skocz do zawartości

Aparatura przestała działać po podłączeniu wtyczki do PC


leszek-bart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Po podłączeniu wtyczki od interfejsu symulatora do nadajnika aparatura całkowicie przestała działać . Co się mogło zepsuć ? Wtyczka pierwszy raz instalowana i od razu problem .Aparatura z wbudowanym modułem 2,4 . (czerwona dioda na module 2,4 się świeci , to jedyny widoczny objaw życia aparatury)

Pomocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób podłączałeś ten interface najpierw radio a później komp czy najpierw komp a póżniej radio ?

 

w gniazdu USB jest napięcie +5V i może ten interface jest popsuty i puścił napięcie na gniazdo trenerka i być może spalił się tylko jakiś bezpiecznik w Tx ?

 

Jak posiadasz miernik to zmierz napiecia może wtyczce interface'u.

 

napisz jeszcze jaki to nadajnik i jaki interface ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź . Nadajnik nie ma bezpiecznika , rozkręciłem wszystko w jego poszukiwaniu . Nadajnik to SpringRC TG661 2,4 GHz 6 kanałów . Interfejs działał z radiem Walkera , jednak w nadajniku zużyły się potencjometry no i chciałem podłączyć do Springa i zonk . :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli padł procek w modulatorze to jedyny ratunek dla tej aparatury to stworzenie nowego modulatora (tutaj proponuję projekt Pana Zbigniewa Bigaja) Jest prosty w budowie i jeżeli ma się choć odrobinę wyobraźni można go "wystrugać" samemu, lub poprosić kogoś po prostu, żeby go zrobił. Ja prawdopodobnie będę musiał coś takiego uczynić z Futabą FC-18... usnęła chyba na zawsze (chociaż wujo miał ją w wawie do serwisu podrzucić) no i nie wiem co będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik nie ma bezpiecznika

Jesteś tego pewny ? Rolę bezpiecznika pełnią rezystory węglowe - jeśli masz pojęcie i multimetr to można szybko prześledzić czy wszystkie układy są zasilane . Mikrobezpieczniki mają teraz wiele kształtów i nie zawsze są to klasyczne szklane rurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utopia dobrze prawi... na sam początek sprawdź najpierw czy za stabilizatorem napięcia (czarna kosteczka z 3 nóżkami) jest 5V (jeżeli więcej jest już duże prawdopodobieństwo, że poszedł procek jeżeli nie był jeszcze inaczej zabezpieczony) jeżeli jest mniej niż 5V lub nie ma w ogóle napięcia trzeba wymienić stabilizator i sprawdzać dalej linię zasilającą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.