Skocz do zawartości

Co to za maszyna?


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.3dvalley.com/interviewsdata/kingkong_airscene.JPG

 

Wiem, że to chyba jakiś Curtiss. ale wszystkie zdjęcia Curtissów z okresu przed 1939 rokiem, nie bardzo pasują.

 

Znalazłem maszynę cywilną o rejestracji N217Y, która ma identyczny statecznik pionowy i podobny wygląd (brakuje jej kilku szczegółów), ale nie znalazłem z kolei informacji o jej typie, poza tym, że to też Curtiss. Niezgadza się jednak linia skrzydeł. Ta z w/w fotografi ma skrzydła o zarysie łamanym, a ta cywilna N217Y - proste.

 

W informacjach o filmie, piszą, że to Curtiss SB2C-5 Helldiver, ale ta maszyna to jednopłat i w dodatku bombowiec z okresu IIWŚ, więc jest to pomyłka.

 

Mój typ, to CW-5, ale nie mogę znaleźć dobrych zdjęć porównawczych. Do CW-12 i późniejszych jest ich mnóstwo, a piątki nawet w Angielskiej Wiki nie ma.

 

Tak pytam z ciekawości, bo akurat wczoraj "King Kong" leciałw TV. :devil:

 

A może ktoś rozpozna szwadron? Charakterystyczne logo - Cylinder na czerwonym tle, oznaczenia I-F (numer)? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na trafienie. :)

Choć zdaje się, że maszyny do filmu zostały lekko "podrasowane" przez grafików, żeby wyglądac okazalej lub groźniej, czy co tam rezyser miał za koncepcję. :P

 

Obejrzałem parę fotosów z wersji z 1933r. I tamtejsze samoloty, choć bardzo prymitywne modele, też przypominają tego Curtisa F8C, choć z baaardzo grubsza.

 

Jestem ciekaw czy logo na maszynach jest rzeczywistym logo dywizjonu stacjonującego w okolicy NY, czy to "licentia poeti-grafi-ca" :P

 

Poszukam, może coś znajdę. :wink:

 

Swoją drogą, niezły pomysł na pokaz. Gość przebrany za King Konga, opędza się od dwupłatów, trzymając w reku Barbie... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.