Skocz do zawartości

regulator 18A


Maciej Ritmann

Rekomendowane odpowiedzi

siema, podłączam wczoraj akku do samolotu, silnik w reglu, odbiornik zapakowany, nadajnik włączony i ... nic, nawet najmniejszego pik (zwykle piskał regiel) Serwa nie drgnęły, wygląda to tak jakby regiel zdechł. prąd jest, możliwe, że od samego leżenia regulator zdechł? jeszcze dwa miesiące temu działało wszystko.

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

posprawdzaj dokładnie wszystkie połączenia być może masz coś źle podłączone sprawdź jeszcze na innym aku czy ta sytuacja się powtarza jeśli tak to być może jest coś nie tak z reglem ale tak jak pisałem wcześniej posprawdzaj dokładnie połączenia silnik-regiel regiel- aku regiel-odbiornik

 

a jeśli chodzi o wypowiedź poprzednika jeśli regiel "zapomniał" by ustawienia to i tak by była melodyjka i regiel by pikał oczekując na zaprogramowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy regiel będzie działał jeśli silnik doń nie jestpodłączony?

Działał będzie BEC.

Nie będzie piszczał, bo to uzwojenie silnika wydaje dźwięk, a nie regulator.

Kartą możesz go programować, nadajnikiem już nie (z powodu braku dźwięków).

Nie wiem, o jakie działanie Ci jeszcze chodzi bez podłączenia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to może problem leży po stronie podłączenia do silnika? na mój rozum jeśli czerwony kabel ma po przeciwnej stronie płytki inny kabel to on jest tego samego bieguna(u), kurde działał działał, poleżał miesiąc nieużywany i dupa nie ma prądu. nigdzie tzn prąd jest w akku, ale poza reglem ni cholery.

 

włąśnie dopatrzyłem... silnik mam do przewinięcia. ja cież...tp 2410-08 może coś da lutowanie? czerwony kabel jest jeden zwój(?) oderwany.

 

Paweł R: istnieje opcja edytuj....

ers

 

EDIT:

działa, nie mam pojęcia jak ale działa, sam się naprawił wziął. tak jak pisałem tp 2410-08jest do przewinięcia, bo jedna faza jest urwana, znalazłem (tu do huberta) silnik z reglem od mini zero:) zmniejszę pakiet i może coś podziała choć może być ciężko. Hubert pytanie do ciebie, czy regullator 20A spali ten silniczek od mini? chyba tak? ale kurde pogoda dzisiaj była do latania!! eś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze podłączyłeś BEC do odbiornika? Moze odwrotnie wtyczkę?

Piszczeć i tak powinien. Chociaż przy dodaniu gazy powinien przeskakiwać wirnik. I tak jak pisał hubert_tata, Serwa powinny działać czy silnik jest podłączony czy nie.

 

EDIT.

Jak już to silnik spali rygiel biorąc więcej A niż regulator ma dopuszczalne. Dlatego regulator dobiera sie do silnika:) Czyli jeżeli silnik pobiera do 20A prądu to ze spokojem możesz podłączyć do niego ten regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy regullator 20A spali ten silniczek od mini?

Regulator nie spali silniczka, może to zrobić płynący prąd.

A prąd zależy od założonego śmigła i napięcia zasilania.

Czyli regulator wytrzymujący prąd 20A nie psuje silniczka wytrzymującego 5A, dopóki nie przekroczysz tych 5A :D

 

PS

5A jest umowne, nie pamiętam już danych silniczka z minizero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.