Skocz do zawartości

Serwa do helika 450-tki


tadek041

Rekomendowane odpowiedzi

to ja mam wyjątkowe szczęście bo mój zestaw działa już ponad rok bez sd i nic się jeszcze nic się nie dzieje...

a jak działa i co to jest step down to wiem :)

dzięki za sprostowanie...

Kolego, Fakt, że tobie nic się nie stało jeszcze o niczym nie świadczy. To jest ta małą różnica którą zauważamy z czasem i nabywaniem doświadczenia, często bardzo bolesnego i drogiego. Ja też tak latałem przez jakiś czas i działało. Ale tylko dzięki solidności wykonania, bo zapewniam cię, że chińszczyzna już by się zgrillowała. Jednak jeżeli przy mniejszym modelu mogłem podjąć takie ryzyko, to przy dużych to za drogo może kosztować. Głupio przyrżnąć w glebę modelem za parę ładnych tysięcy mając tego pełną świadomość co do przyczyny.

 

A stepdown jest to dioda zbijająca napięcie, przeważnie o 0,8V do 5,1V, które to jest traktowane jako bezpieczne dla serwa na ogon 4,8V.

 

skoro s9257 jest dedykowanym serwem do gy401 to czemu producent nie zadbał żeby step down nie był wbudowany w servo albo żyrko??

Bo producent nie zakładał, że wymyślisz sobie regler na 6V. Standardowe reglery dają 4,8V, a szóstki są dla większych i szybkich modeli. Stąd dla łatwiejszego dopasowania opracowano stepdown, ale już przez niezależnych producentów.

 

Samochód ma silnik dedykowany pod konkretne typy paliwa. Np. jeździłem kiedyś motorem na paliwie lotniczym. Jeździł jak bolid Kubicy. Nie pytaj, co się później stało z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Tak więc decyzja zapadła na tarcze kupiłem sobie serwa Hextronik MG 14 Metal Gear. Moje pierwsze spostrzeżenia są jak najbardziej pozytywne. Dzisiaj odebrałem list z serwami. Serwa już zamontowałem do HK 450. Moim zdaniem serwa pracują w porządku jak na razie nie wiem jak będzie w locie. Są dość precyzyjne przynajmniej na to wygląda i nie mają luzów. Nakręciłem też krótki filmik z pracy tych serw jeszcze nie z wyregulowaną tarczą, bo chodziło mi głównie o to aby zobaczyć jak pracują serwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.