Skocz do zawartości

Serwa do helika 450-tki


tadek041

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono modelarzy. Mam do was pytanie jakie polecacie mi serwa do 450-tki typu t-rex HK i inne. Chodzi mi o serwa z Hobby city. Trzy na tarcze i jedno na ogon do żyra Futaba GY-401. W przystępnej cenie najlepiej na metalowych zębatkach ? Chyba że polecacie jakieś na plastikach i w ogóle co sądzicie o tym aby stosować serwa na metalowych zębatkach w 450-tce. Serwa powinny wytrzymywać przeciążenia przy akrobacji. Bardzo proszę was o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 450-tki polecane są HS-65MG, tak więc o stosowaniu serw MG chyba nie warto dyskutować. Skoro chcesz/umiesz kręcić akrobację, to może warto kupić sprawdzone serwa, tj. dedykowane Futaby i 3xHS65MG? Zwróci się przy uniknięciu pierwszej kraksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest ciekawy, sam chciałem podobny założyć, ale "obawiałem się" odpowiedzi jak powyżej (bez urazy dla odpowiadających).

 

To może się podłączę...

 

Może jednak ktoś tesował "alternatywne" rozwiązania z HK, nie mówię o najtańszych serwach po $2, ale coś sensownego, co jednak jest tańsze niż ogólnie polecane HS-65MG+Futaba?

 

Chodzi mi o serwa sprawdzone w boju przez w miarę doświadczonego pilota heli, o których można by napisać, że spokojnie wystarczą do lotów postępowych i prostych akrobacji, no i jednocześnie, że nia palą się w locie (bo kraksy to ciężko porównywać, tutaj zawsze coś ma prawo "paść").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam do was jeszcze takie pytanie co sądzicie o poniższych serwach: Chciałbym zakupić na ogon takie serwo z modele.sklep. http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=12669 nie wiem czy będzie odpowiednie, bo ogólnie mówią, że prędkość serwa na ogon powinna być poniżej 0,10 a to ma 0,11 niby nie wiele, ale na lot może wpływać ? I na tarczę kupiłbym trzy takie Tower Pro:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=7941

 

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, że moi zdaniem nawet te HS-65MG są do tego helika dosyć kiepskie. Ja mam w swoim trexie HS-65HB i lata na nich dosyć kiepsko. Na tarczę powinny być jakieś szybkie i precyzyjne serwa cyfrowe, no ale wiadomo, cena.

 

To samo z serwem ogonowym. S9257 jest serwem dedykowanym do tego żyrka i chyba jedynym, które pracuje w trybie 270Hz. Skoro już masz taki dobry żyroskop, to może nie oszczędzaj, tylko dodaj te około 150 zł na serwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jeśli zamierzasz kupować w 'naszych' sklepach to alternatywą na ogon dla futaby może być serwo align ds 520 w cenie ok. 165 zeta( no i do 500 setki na później wystarczy). Jest to bardzo szybkie serwo (0,07s) i bez problemu działa na 6V. Na tarczę ewentualnie aligna 410- tki z metalowymi trybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to i ja się wypowiem

na tarcze polecam (szczególnie osobą początkującym) hs-65mg- serwo pancerne to mało powiedziane...

tadek041, z tymi serwami towerpro mg będziesz miał problem żeby je założyć bo są bardzo głębokie...a serwa w 450'tce powinny być złożone od środka czyli czeka cie rozkręcanie ramy... w hs-65 mg tego problemu nie ma bo są płytkie...

na ogon pozostałbym przy s9257 tak jak kolega From_heaven napisał serwo dedykowane do tego żyra i przyszłościowe...

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeżeli masz żyrko gy401 to na żyrku masz "pstryczka" DS/ANALOG i po wybraniu opcji ds (digital servo) nie potrzeba już step down'a... jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi...

ja mam właśnie taki zestawik i nie mam step down'a i wszystko działa jak należy

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek, jest stara zasada - nie oszczędzaj na ogonie. Wiem, że to kosztuje, ale helik to nie łódka, co popłynie nawet siłą woli.

Na forach roi się od pytań w sprawie jakiś tam problemów w zawisie, locie, figurach, a często źródłem tych problemów jest właśnie ogon.

Align 410 ma tą wadę, że posiada bardzo delikatne trybiki, które przy byle puknięciu potrafią polecieć. Więc może być to, ale z zestawem trybów na wymianę.

 

Ja na tarczy w Mini Titanie mam HS-65HB, UBEC daje mi 5,1V, model gania szybko a tarcza działa bez zarzutu.

Ogon to też GY 401 z 9257. To porządne serwo, które wystarczy na bardzo długo.

W przypadku późniejszej 500-tki można zrobić mały upgrade trybów serwa.

 

RAFAŁGRUSZKA: Serwo 9257 wytrzyma napięcie 6V, ale możesz akurat nie mieć szczęścia i twój egzemplarz przy większym obciążeniu zacznie machać ogonem bez powodu albo się spali.

Stepdown to nic innego jak wpięta szeregowo dioda, która ma spadek napięcia rzędu 1,2V.

Można go zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to ja mam wyjątkowe szczęście bo mój zestaw działa już ponad rok bez sd i nic się jeszcze nic się nie dzieje...

a jak działa i co to jest step down to wiem :)

dzięki za sprostowanie...

pozdrawiam

rafal

 

Edit: skoro s9257 jest dedykowanym serwem do gy401 to czemu producent nie zadbał żeby step down nie był wbudowany w servo albo żyrko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie. Odświeżam temat, ponieważ zakupiłem wreszcie porządne serwo na ogon a mianowicie Futaba S9257 i od kolegi z forum kupiłem do tego serwa Step-down.

 

Dołączona grafika

 

Mam jeszcze do was pytanie, wiem że chce jak najtaniej ale z kasą cienko więc szukam alternatywy. Znalazłem na allegro taką aukcję. http://www.allegro.pl/item975840653_serwo_hxt_mg14_metal_na_tarcze_heli_komplet_3szt.html sprzedawca pisze, że serwa nadają się idealnie na tarczę do helika. Porównywałem parametry z serwami HS 65MG i wyszło, że te serwa z allegro mają większą siłę oraz prędkość ? Co więc myślicie brać i latać czy jeszcze trochę poczekać i dozbierać na HS65 MG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno każdy będzie chwalił własne rozwiązania i namawiał do ich stosowania, ale co do MG14 - wydaje się, że to dobre serwo. No i cena w porównaniu z HS 65MG - śmiesznie niska.

Sam kupiłem po namowach kolegi, teraz obaj mamy takie, ale ich sprawności jeszcze nie sprawdziliśmy poza warunkami domowymi. Nasze heliki czekają na lepszą pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

tadek041, a nie chciał byś zamówić tych serw z HobbyCity? Przesyłka 3$ a 3 sztuki tych serw HXT MG14 wyjdzie 23$ więc za ~26$ czyli około 75zł masz serwa. No ale trzeba poczekać bo chwilowo są na minus (-20).

 

EDIT: Poprawiane literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.