Skocz do zawartości

Odbiornik E_SKY 35 MHz


Miałczek

Rekomendowane odpowiedzi

Kwarce oprócz tego ze muszą mieć ten sam kanał, to jeszcze muszą współpracować z odpowiednimi urządzeniami, czyli kwarc TX z aparatura pelikana i kwarc RX z odbiornikiem esky. Serwa podepnij do pierwszych kanałów i sprawdź w instrukcji czy je dobrze podpinasz (- i sygnał). Oddal się o kilka metrów z aparaturą od odbiornika i innych urządzeń elektrycznych, tej klasy sprzęt łapie wszystko z okolicy...

Czy te urządzenia wcześniej działały?

 

EDIT

chyba przespałem kilka odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

I pamiętaj o prawidłowym podłączeniu serw i nie tylko : ZAWSZE ŻÓŁTY KABEL IDZIE DO ŚRODKA ODBIORNIKA!

p.s Wina pewnie kwarców, nie chcą współpracować a apką pelikana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale...Jeżeli by się kwarce nie zgadzały no to odbiornik zamiast łapać fale nadajnika to powinien łapać jakieś inne zakłócenia z otoczenia. A tutaj serwa ani nie drgną? Powinny szaleć serwa ,jak odbiornik łapie zakłócania, odbiorniki E-sky byle co łapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie masz gdzieś niedaleko sklepu modelarskiego? lub jakaś modelarnia? albo jakiś kolega, ktoś z forum może mieszka niedaleko Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialczek - cudow nie ma. Cos musi byc trafione lub nie takie jak trzeba. Prosty eksperyment - nadajnik zostaw w spokoju, wylaczony. Wyjmij kwarc z odbiornika, podczep serwo, wlacz - serwo ruszylo sie - prawda? To i masz kilka mozliwosci:

- trafiony odbiornik lub kwarc w odbiorniku

- trafiony nadajnik lub kwarc

- zle kwarce - nie jest to dopasowana para - pisalem - napisz dokladnie co jest na kwarcach napisane

- jest jeszcze mozliwosc ze odbiornik wymaga innej modulacji niz to co nadajnik daje. FM polega na tym ze impuls kanalowy zmienia czestotliwosc nadawania w gore lub w dol o kilka kHz. Jezeli odbiornik spodziewa sie zmiany w gore a nadajnik zmienia w dol . . . . - rozumiesz?

Uzywalem odbiornikow E-Sky, dzialalo mi toto poprawnie z nadajnikiem Multiplexa - sprawdz jaka modulacje ma Multiplex a jaka twoj nadajnik i bedziesz mial odpowiedz na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pozwolę dodać słowo z własnych doświadczeń.Miałem kiedyś motoszybowiec pelikan fokus[zestaw z nadajnikiem i resztą] Gdy popsułem odbiornik to zapakowałem e-sky 6kanałów.Niestety nie działało.Również z hitecem była lipa[kwarce dobierałem odpowiednie].Wydaje się że nadajniki pelikana[chciażby niektóre] nie są kompatybilne ze wspomnianymi powyżej odbiornikami. Proponuję sprawdź to z nadajnikiem np.hitec lub e -sky.Tylko nie z kwarcem z pelikana.Pozdrawiam. Roman modelarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tych Hitec , one stoją 25zł za sztukę , ale i tak nie będą ci działać . Sam się na to nabrałem , chciałem mieć super najlepsze kwarce , kupiłem Hitec , k.69 i co ? I ... nie działa . Kupiłem orginalną parę kwarców za 15zł , i wszystko działa . Lepiej wydaj to 50zł na orginalny odbiornik pelikana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.