Skocz do zawartości

Sroka 1,9m budowa


mavericknt

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to że używasz PM, obym się mylił bo po porównaniu z planami z Modelarza [więcej przekroi, dokładniejsze opracowanie] model robiony na podstawie PM nadaje się tylko na model "szkolny" do podwieszenia ... Geometria kadłuba zrobiona według planów niestety jest zła co widać na listewkach które są powyginane...

 

Jeżeli dobrze widze to wregi przy okuciu zastrzały są balsowe, wydaje mi sie to za słabe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kadłub mam małe uchybieniaw postaci jakiejs tam listewki krzywej. Ale nie mam dostępu do lasera który to laser zrobił by wręgi idealnie. Mam juz kilku letnie doświadczenie z szybowcami. Zazwyczaj zestawy i chciałem zrobić coś od podstaw. Model ma latac ale i też ładnie wyglądać w pokoju pod sufitem. Mam nadzieje że latac bedzie ale jak nie poleci tez nie bedzie tragedi. Bede dumny że sam go od zera zrobiłem. Co do wręg wylaminowałem je wczoraj cieniutka tkaninką. A poza tym model bedzie do rekreacji a nie do ostrego latania. Bo do takiego latania sa inne. Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że plan jest zwalony ... Nawet laser nie pomógł ... Od czasu tego modelu więcej uwagi poświecam analizie modelu - nie ufam juz tak planom ...

 

Do modelu wrócę ale na pewno w innej skali ... Buduj, chętnie obejrzę jak to lata. Może latający model da mi jeszcze troche natchnienia aby dokończyć moją srokę 2m ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i SZD-15 Sroka oblatana. Pogoda przepiękna wiatr 3m/s. Holownik na miejscu i wio do góry. Model lata przepieknie i majestatycznie jak na 1,9m. Plany sa wg mnie dobre nic nie zmieniałem. Na dole podaje link do fotek a jutro bedzie i film.

 

http://picasaweb.google.pl/wojtass.aerial/SrokaOblot#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.