Skocz do zawartości

Junior 3 m


tytan12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jako ze zima nam dokucza,wykopałem w piwnicy dwa zalegajace kadłubiki.Dołączona grafikaI wziąłem się za robotę.Jeden jako elektryk,a drugi na zbocze :?: .waga wychodzi około 2200g.Czym to popędzić :evil:Profil E211 CRD URL=http://img715.imageshack.us/i/hpim5743.jpg/]Dołączona grafika[/url] a to się nada,+ 4sp :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jaką potrzebujesz rurkę może coś znajdę.

No właśnie tu pojawia się problem bo nie wiem :D Mam 5mm węglową którą użyję jako bagnet po 50cm w płacie.

Mam kilka podobnych rurek z których zrobię 2 mocowania ustalające a w kadłubie będzie wklejona większa i te wszystkie będą przez nie przechodzić.

 

Ma być w miarę lekko ale max sztywnie bo to ma być szybowiec do akrobacji. Nie chciał bym żeby się coś gięło przy ostrym zejściu :D

 

Next week pod koniec powinny dojść serwa to zacznę pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś na forum taki wzór:

 

(a*0,2*m*g*10)/Wx, gdzie:

 

a - rozpiętość skrzydeł w metrach

m - masa kadłuba i stateczników w kilogramach

g ≈ 9,81 m/s2

Wx - wskażnik wytrzymnałości przekroju

 

Wartość powyżej 1000MPa dla węgla jest niebezpieczna, najwłaściwsza - poniżej 800MPa, wartości pomiędzy są 'na styk'. Możesz sobie dobrać odpowiednie przekroje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.