Skocz do zawartości

prąd pobierany z odbiornika


piter0208

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam odbiornik Hobby King 2.4GHz 6ch jakie duże serwa można do niego podłączyć czy są jakieś ograniczenia prądowe jakie można puścić przez ten odbiornik??

I jaki jest najleprzy program na PC do obsługi tej aparaturki??

z góry dziekuje za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przez odbiornik do serw nie płynie żaden prąd! O tym ile możesz podłączyć serw zależy wydajność twojego pakietu, a dokładniej układu UBEC lub BEC jeśli masz osobny poza regulatorem.

 

Możesz kupić dodatkowy układ BEC albo zrobić zamówienie u mnie co będzie tańsze, albo o lepszych parametrach (5A, dam radę nawet 20A BEC(ale duży trochę :ble: )) 8)

 

 

Pozdrawiam Hubert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez odbiornik do serw nie płynie żaden prąd! O tym ile możesz podłączyć serw zależy wydajność twojego pakietu, a dokładniej układu UBEC lub BEC jeśli masz osobny poza regulatorem.

 

Możesz kupić dodatkowy układ BEC albo zrobić zamówienie u mnie co będzie tańsze, albo o lepszych parametrach (5A, dam radę nawet 20A BEC(ale duży trochę :ble: )) 8)

 

 

Pozdrawiam Hubert.

nie widzę wzmianki o zastosowaniu menagera czy listwie , wiec to chyba nowa teoria .

Więc mi powiedz , jeśli mając pakiet o dużej wydajności i 12 serw o sile 25-35 kg chcesz mi powiedzieć że nie spalisz odbiornika ? Będzie się kopcił aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik nie ma prawa się spalić! Przez niego płynie tylko prąd sterujący położeniem wałka serwa (50Hz 0,9ms - 2,1ms).

 

 

edit//

Przy 12 serwach musisz mieć niezły BEC. :rotfl:

Wiele jeszcze HUBERCIE musisz się nauczyć, oj wiele ...

 

To którędy płynie zasilanie do serwa - ten prąd który kręci silnikiem w serwie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik nie ma prawa się spalić! Przez niego płynie tylko prąd sterujący położeniem wałka serwa (50Hz 0,9ms - 2,1ms).

 

 

edit//

Przy 12 serwach musisz mieć niezły BEC. :rotfl:

chyba mylisz sygnał z prądem płynącym przez odbiornik gdy do odbiornika jest podpiętych kilka serw i zasilanie .

Przy 12 serwach stosuje menager i to on przejmuje na siebie dostarczenie potrzebnego prądu do serw , można też na listwie żeby ominąć odbiornik i właśnie go nie spalić

 

Edit : my tu gadu-gadu ale napisz nam piter0208 jaki masz model jakie serwa lub do czego chcesz go zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy odbiornik ma 3 piny . U+ U- i sygnał . Wytrzymałość prądowa zależy od grubości ścieżki pomiędzy mostkami U+ i U- . Można to przelutować i wytrzyma i 20 A :rotfl: :rotfl:

Właśnie o to mi chodzi! Prąd zasilania serw nie płynie przez żaden element elektroniczny więc co ma się spalić. Spalić może się właśnie ścieżka zasilania serw. 8)

 

A co to tego:

każdy odbiornik ma 3 piny

to się mylisz :devil: . Mam w domu taki co ma 5pinów na serwo. I do tego specjalne serwo z 5 pinami :faja: . I aby było mało ma wbudowany regulator do silnika max 480. :devil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik nie ma prawa się spalić!

 

Spalić może się właśnie ścieżka zasilania serw.

 

Przez niego płynie tylko prąd sterujący położeniem wałka serwa (50Hz 0,9ms - 2,1ms).

 

Spalić może się właśnie ścieżka zasilania serw

Toś się chłopie zamotał :crazy: Może napisz koledze po prostu jaka jest wytrzymałość prądowa ścieżek od gniazd do serw w odbiorniku , bo tylko o to pytał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to tego:

Cytat:

każdy odbiornik ma 3 piny

to się mylisz :devil: . Mam w domu taki co ma 5pinów na serwo. I do tego specjalne serwo z 5 pinami :faja: . I aby było mało ma wbudowany regulator do silnika max 480. :devil:

Pamiętam serwa zasilane U+ i U- ale pisze o standardowym odbiorniku . I moze juz nie mieszaj

Myślę ze na pewno z 5 A zwykły odbiornik wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.