Skocz do zawartości

Dopalacz. Bezposrednie napiecie do silnika. Przetwornica


samyFC

Rekomendowane odpowiedzi

mialem na mysli materie niewielkich rozmiarow ktora potrafi zgromadzic duzy prąd na zasadzie dzialania kondesatora. Natomiast jesli chodzi o aku to fajne sa bardzo takie z baterii tel np z SE k700i sie wyciaga sam ten czysty aku litowo polimerowy i wazy to 10gram a ma 700mAh (3,6v). Styki sa zaklejone taka zolta folyjka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jesli chodzi o aku to fajne sa bardzo takie z baterii tel np z SE k700i sie wyciaga sam ten czysty aku litowo polimerowy i wazy to 10gram a ma 700mAh (3,6v). Styki sa zaklejone taka zolta folyjka

A ile prundu daje - prawie jak spawarka i jaki DOPALACZ z tego bydzie :rotfl: :crazy: :devil:

Tylko uważaj bo w mig Ci może ten GOŁY motorek sfajczyć ....

 

ps. jakoś w te 3 krzyżyki na karku ciężko uwierzyć - ja bym to co najmniej podzielił bez 3 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jesli chodzi o aku to fajne sa bardzo takie z baterii tel np z SE k700i sie wyciaga sam ten czysty aku litowo polimerowy i wazy to 10gram a ma 700mAh (3,6v). Styki sa zaklejone taka zolta folyjka

A ile prundu daje - prawie jak spawarka i jaki DOPALACZ z tego bydzie :rotfl: :crazy: :devil:

Tylko uważaj bo w mig Ci może ten GOŁY motorek sfajczyć ....

 

ps. jakoś w te 3 krzyżyki na karku ciężko uwierzyć - ja bym to co najmniej podzielił bez 3 ...

trzeba te aku pomnozyc x 3 = 30gram i 2100mAh, a czy sie bedzie cos palilo to sie zobaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopalacz zrobiony. pelny sukces. Mozna to zademonstrowac na filmiku? uklad zrobiony na jednym przekazniku, starcza jedna bateria 700mAh 3,6v a kopa ma sporego. Moge wrzucic schemat polaczen. Po podlaczeniu dopalacza silnik dostaje innego dzwieku i energia sie jakos wyrownuje miedzy aku podstawowego zasilania a aku-dopalacz. Calosc dodatkowej instalacji to 10gram aku i ze 3 gramy przekaznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie zeszlo bo tak jest urzadzony swiat, w sieci cos sie musialo przerabiac a jak sie niechce czekac to trzeba zaplacic

film i schemat. przekaznik ma polaczone podwojnie swoje wyjscia. napiecie sterujace dochodzi do przekaznika tymi drucikami tam gdzie jest dioda (nie musi byc). W chwili pokazu aku jedne jak i drugie maja okolo 70% naladowania. Film 6mega

 

http://vimeo.com/10325558

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, mógłbyś podać jaki użyłeś przekaźnik, bo przygotowuje swoje autko na sezon i montuje taki, ale mam złe przekaźniki (mój tata jest elektronikiem więc wiem)

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, mógłbyś podać jaki użyłeś przekaźnik, bo przygotowuje swoje autko na sezon i montuje taki, ale mam złe przekaźniki (mój tata jest elektronikiem więc wiem)

Z góry dzięki

A nie lepiej zapytać taty który jest elektronikiem co wiesz jaki zastosować przekaźnik :devil: i sądzę ( a nawet jestem pewien ) że informację pozyskasz i szybciej i będzie ona pewniejsza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko dobrze. jezdzilem z zalozona karoseria, chociaz niebylo jeszcze zalozonych drzwi i klap. na jalowym biegu robi wrazenie dopalacz i na asfalcie z karoseria tez spore wrazenie. Trudno ocenic predkosc, ale jesli bez dopalacza 40km to z dopalaczem 50km bylo. Jest to model 1:18 ale ma idealnie ustawiona geometrie kol i naped tylko na tyl oraz powiekszone kola z orginalnych 36mm do 43mm tyl, przod nieco mniejsze, wiec pedzi dosyc ostro.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.