Skocz do zawartości

Jaki regulator do silnika klasy 550


Tril

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam model motoszybowca Kyosho Stratus2000

 

Dane:

Silnik: szczotkowy 550er (nie ma żadnych innych oznaczeń)

rozpiętość skrzydeł: 1920 mm

długość: 1040 mm

powierzchnia nośna: 28 dm2

waga do lotu: 1200g

zasilanie: pakiet NiMH 8,4V 1800MAh

śmigło: składane Graupner 8x4,5

sterowanie: wysokość, kierunek, obroty silnika

 

Ten model był kupiony jako RTF, więc wyposażenie ma "no-name", a ponadto ma odbiornik i regulator jako moduł 2in1.

 

Chcę sobie wymienić wyposażenie tego modelu. Odbiornik Hitec HFS-04MG. Ale mam problem z regulatorem. Jaki regulator będzie odpowiedni do tego zestawu. Nie wiem jaki pobór mocy ma ten silnik.

 

Jakie serwa proponujecie do tego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniasz wyposażenie ,warto zainwestować w silnik bezszczotkowy ( trzy fazowy). Wybór zależy od Ciebie. Gdy się zdecydujesz, a nie wiesz co dobrać, pisz tu w tym temacie ;) Zapewne ktoś odpowie.

 

Co do szczotki, może pomoże Ci ten kalkulator:

http://brantuas.com/ezcalc/dma1.asp

 

Wybierz silnik klasy 580 jakieś firmy, i oblicz ile pobiera prądu przy danym śmigle.

Powinno Ci dać wynik lekko ponad wymagany regiel do 550. I takowy zakup, bo mały zapas jest wręcz wskazany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na razie 2 silniki szczotkowe, więc chcę je wykorzystać, dopóki szczotki się nie przepalą :D

 

Dzięki za link do kalkulatora. Wybrałem sobie silnik Multiplex Permax 600. Wynik obliczeń w polu motor selection jest następujący:

Recommended Max Current 1 min. - 28 A
Przy wybraniu śmigła składanego 8x4,5 oraz pakietu NiMH 7 cel 1800mAh wychodzi w polu Results
Motor amps. 44,7A

Czy jak wybiorę regulator Jeti JES 030 plus to będzie dobrze? W opisie tego regulatora jest informacja, że nadaje się do silników klasy 600 i 700

 

A może od razu kupić mocniejszy np. Jeti JES 045 plus? 45A prądu ciągłego i 50A prądu 30 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Decyzja trochę w ciemno, wybrałbym 45A chociaż może być na wyrost....

Prościej: podłączyć silnik z śmigłem do akumulatora na którym będziesz latał i zmierzyć prąd. Przy szczotkowcach akurat nie ma problemu. Będziesz wiedział czego się po tym napędzie spodziewać i jaki regulator wybrać. Coś mi podpowiada, że będzie tego mniej niż 30A. Pozdrawiam

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zmierzyłem prąd na silniku i ze śmigłem. Wyszedł chwilowy na poziomie 13A i stały na poziomie 11A.

 

Powiedzcie mi, czy taki pomiar w warunkach domowych odpowiada rzeczywistości? Wydaje mi się, że w locie silnik będzie pobierał więcej, bo musi uciągnąć 1 200 g modelu i czasami lecieć pod wiatr...

 

Czy jak kupię regulator 20A, to zapas będzie wystarczający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyzsze napiecie to mniejszy A przy tej samej mocy

Tak to wychodzi tylko w teorii.

W praktyce, żeby uzyskać tą samą moc przy wyższym napięciu, trzeba drastycznie zmniejszyć śmigło, co przy danej mocy spowoduje zmniejszenie ciągu statycznego i zwiększenie obrotów (ucierpią szczotki)

 

Można też liczyć tak: chcemy nie zwiększać mocy strat, czyli prądu płynącego przez silnik. Wtedy przy wyższym napięciu uzyskamy wiekszą moc na śmigle i większą sprawność silnika. Ale śmigło i tak trzeba wtedy zmniejszyć, więc przyrostu ciągu za bardzo nie będzie. Moc pójdzie w szybkość.

 

Zrobił bym tak tylko wtedy, gdybym chciał zwiększyć moc napędu kosztem trwałości silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Sam zadecydujesz po pierwszych lotach. Można spróbować jeszcze większe śmigło, np: 9x4; to trzeba widzieć jak idzie w górę...... Powodzenia

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.