Skocz do zawartości

CAP sie robi :)


mati1988k

Rekomendowane odpowiedzi

Ok już wszystkiego się dowiedziałem ;) Jednak skrzydła są powiększone o 20cm każde ;)

 

 

W jakim celu?

A poza tym te skrzydla nawet jak na ten kadlub sa sporo za duze.

Ciezko mi wierzyc ze do modelu o dlugosci ok 1,7 dal ktos skrzydla 2,2, a przerabianie ich na 2,6 to juz kosmos...

Pozdrawiam i zycze szczescia w oblocie...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem dzisiaj się dowiedziałem że są powiększone :) Ale jednym z pomysłodawców jest modelarz który siedzi w tym od kilku ładnych lat, jest to jego zawód i naprawde jest w tym dobry więc myśle że nie będzie źle ;)

 

Zobaczymy. W końcu modelarstwo to tylko modele i w razie co nikt nie zginie :D a mamy jeszcze jeden taki kadłub więc najwyżej zrobimy drugi taki model z mniejszymi skrzydłami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi wierzyc ze do modelu o dlugosci ok 1,7 dal ktos skrzydla 2,2,

 

A dlaczego nie??

Matti czy Ty wiesz co to jest za model? Porównujecie go wszyscy do Cap`a 232??

A co jeśli to najzwyklejszy... Cap-21? (No jedynie z nieco przedłużonymi skrzydłami :) )

 

Stosunek rozpiętości do długości w tym samolocie wynosi 1.25:1 Całkiem wam szło celowanie 2,2m rozpiętości to troszkę ponad 1,7m długości :) Kształt kadłuba i skrzydeł też mocno pasuje. Dziwi mnie fakt że autor tematu nie wiedział co to za model i nie potrafi się wybronić. Chodź ja też mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego jaki to model, to dokładnie nie wiem. Wiem tylko że cap. Nie jest on mój tylko mojego taty i ma ponad 10 lat :) (sam kadłub)

Zobacze na planach niedługo bo teraz w modelarni one są i wam powiem :)

 

No tak samo powiedziałem pomysłodawcy ;) no ale zobaczymy ja to będzie :) może będzie z niego motoszybowiec :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko znalezione w necie plany capa-21:

cap21.gif

 

 

Jak widac stosunek 2,2:1,7 jest mozliwy. (BTW, 2,2 do 17 to 1,29:P)

A 2,6 do 1,7 = 1,53:o

 

 

Jednak piszac ze akrobaty sa zazwyczaj kwadratowe podpieralem sie danymi modeli dobrych firm modelarskich i oto krotka analiza:

(rozpietosc skrzydel : dlugosc kadluba)

1) EF Yak 54 -88' (88:86 - w calach)

2) Funtana 140 od SebArta (198:199)

3) Yak od composite-arf (330:295) - stosunek to 1,18

4) Cap 232 GP (200:195)

 

Mozna tak wymieniac jeszcze wiele modeli. Ja swoja teorie o tym ze skrzydla za dlugie opieram nie tyle na wiedzy technicznej (bo takowej nie posiadam) lecz na porownaniu dobrych modeli dostepnych na rynku.

Zatem Twoja teoria Marcinie moze byc sluszna, jednak dla mnie to wciaz za dlugie , chyba ze rzeczywiscie mowimy o Capie 21.:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje że większość akrobatów to kwadraty (lub bardzo temu zbliżone) Ja odpisałem na Twój wpis tyczący się Twego zdziwienia (2,2m rozp. 1,7m dł.) :) Widać są samoloty gdzie by to pasowało. No mi to mocno przypomina Capa 21 zobaczymy co odpisze Matti.

 

P.S. Ja obliczałem stosunek rozpiętości do długości na podstawie rozmiarów rzeczywistego Cap-21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.