Skocz do zawartości

[P] S-1 Swift


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję planów szybowca S-1 Swift.

 

Interesuje mnie dokładnie kształt i profile skrzydeł.

Wczoraj stałem się właścicielem laminatowego kadłuba Swifta (ponoć pod rozpiętość 1.7m), zamówiłem już chowane podwozie i hamulce, zostało tylko zacząć robić skrzydła.

 

Jeżeli ktoś byłby w posiadaniu takich planów i chciałby się nimi podzielić to z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest kadłub z Krosna? Mam takiego samego, tylko dodatkowo kupiłem wycięte rdzenie skrzydeł i stateczników. Producent wysłał mi rzuty w .JPG i .CRD. Daj maila to Ci podeśle.

Ja planuję go zrobić electro, szkoda strasznie go ciąć, ale mam zamiar nim latać koło domu i być niezależnym od wiatru i holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właśnie skąd to jest kadłub. Jeszcze do mnie nie dotarł.

W środku widziałem tylko paski z rowingu węglowego- może to coś wyjaśni?

 

Z wiatrem u mnie nie ma problemu. Z holem też nie powinno być- Kuba ma Sukhoja to mnie pociągnie :D

 

Myślałem raczej o zrobieniu szybowca bardziej reprezentacyjnego do latania "w święta" niż katowanie dzień w dzień :) Od tego są modele z EPP :D

 

mail na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ma Sukhoja to mnie pociągnie

ale do tego potrzebny jest Kuba :P ja chce sobie wieczorem wyjść przed dom i pokręcić akrobacje. U mnie wiatru też nie brakuje i gór, ale czasem ma się 30minut czasu, na górę się nie opłaca, przed dom owszem :twisted:

jeśli to ten od rapiera to od Przemka Guni prawdopodobnie, bo mój wygląda tak samo :)

rysunki poszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten od Rapiera.

 

Zarówno sylwetka FOXa jak i Swifta jest tak piękna że jak widzę wszelkie próby elektryfikacji tych modeli to mnie żołądek boli :D

 

Dzięki za rysunki.

 

edit: Może masz jeszcze jakieś fajne zdjęcia jak zrobić pewne mocowanie skrzydeł w takim szybowcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę wszelkie próby elektryfikacji tych modeli to mnie żołądek boli

mnie też :twisted: ale cóż, wygoda akurat tutaj jest dla mnie ważniejsza.

 

ja zrobię bagnet z rurki węglowej, a do lotu klasycznie na taśmie :) chyba, że jakąś gumkę wewnątrz kadłuba ściągającą skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.