Skocz do zawartości

Aparatura Graupner C4-X SSM - jakie kwarce?


arthurpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wygrzebałem ze strychu starą aparaturę 40MHz Graupnera C4-X SSM z odbiornikiem B4 SSM (2 kanały - w sam raz do żaglówki Footy dla mojej córki) ale kwarce "znikły jak sen jaki złoty". I tu mam problem - dedykowane kwarce w sklepie www Grapnera kosztują ok. 20 euro (za tyle to na Allegro mam kompletne używane radio 40MHz z odbiornikiem), są też inne kwarce niby-Graupnera (sygnowane Pelikan) po 20zł sztuka ale czy będą pasować? Instrukcja do radia jest po niemiecku (ja nie szprecham w tym lengłydż), mrówcza praca z translatorem Googla dała mi tylko tę wiedzę, że aparatura jest AM (tyle to i sam wiedziałem). Ale czy wymaga kwarców o pojedyńczej czy podwójnej konwersji (skłaniałbym się raczej do pojedyńczej)?

 

Pozdrowienia

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kwarce jakich potrzebujesz powinny być na pasmo 40MHz do aparatur AM (według dawnego oznaczenia Graupnera system SSM),a to co sprzedają teraz to kwarce do aparatur FM (według dawnego oznaczenia Graupnera system SSS) i te się nie nadadzą.

 

Potrzebny będzie kwarc do nadajnika, tu są tylko kwarce z pojedynczą przemianą i kwarc do odbiornika, do tego konkretnego też kwarc z pojedyncza przemianą. Według mnie jedyne źródło nabycia to Allegro, czy prywatnie np. przez ogłoszenie w dziale giełda na Forum. Albo nowa aparatura. Córka się ucieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.