Skocz do zawartości

Odbiornik ZR105SF


HubertFab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z moim odbiornikiem. Latając na odległości ponad 100m od siebie model zaczyna wariować, ster wysokości chodzi nieustannie itp. Mam wymienioną antenę bo skosiłem śmigłem, ale z oryginalną tak samo było.

Jaki przewód najlepiej nadaje się na antenę do odbiornika?

 

A może problem tkwi w zasilaniu Zebry 4 ? 2S LIPO

 

 

Pozdrawiam Hubert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie.

 

Moja aparatura, jak testowałem w zimie miała ponad 300m zasięgu ze złożoną anteną w radiu. A jak rozłożyłem antenę zasięg wzrósł jeszcze więcej.

 

Zasilanie zebry:

Był w zestawie koszyk na 6 baterii AA. Czyli na 9V przy bateriach 1,5V.

Teraz mam 8,4V przy naładowanym w pełni akku. Myślałem o zastosowaniu 3S ale raczej tego nie wytrzyma radio.

 

Kup porządne radio i odbiornik to zasięg wzrośnie

Jak mi dasz $$$ to kupię jeszcze dziś. :devil:

Z racji tego, że nie pracuję nie mam kasy... :?

 

 

 

A można zastosować w odbiorniku przewód 1mm miedziany? Taki głośnikowy w miękkiej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w swoim czasie dwa odbiorniki zebra 105.Jeden działał dobrze i daleko przez 1,5 roku i działał by dalej,tylko wymieniłem na lepszy,a drugi,nowy od początku miał problemy z zasięgiem.Zakłócało zwłaszcza przy podchodzeniu do lądowania,blisko ziemi.Poszedł pod młotek[stalowy nie handlowy].Więc możesz mieć wadliwy egzemplarz.Sprawdź z drugim odbiornikiem aby wykluczyć wadę nadajnika.

Pozdrawiam.Roman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiś czas temu latałem Easy Glider'em Electric z aparaturą Zebra Pro 4FM.

Nie było jakichkolwiek problemów z lataniem i zasięgiem. Dwa razy udało mi się EG wyciągnąć w termice prawie do granic widoczności modelu.

Szukałbym przyczyny w odbiorniku. Tak jak napisano wcześniej, sprawdź z innym odbiornikiem, ostatecznie zakup Hitec HFS-05 MS 35 MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ale na zakup mnie nie stać. :(

A jak bym miał już kupować to kupił bym sobie w HC aparaturę HobbyKing.

 

Ale nie potrzeba bo problem rozwiązałem nowym przewodem antenowym odbiornika. Zastosowałem 1mm miedziany przewód o długości jak w oryginale. Polecam ta modyfikację!

 

Mam jeszcze jedno bardzo ważne pytanie. :roll:

 

Jakie maksymalne napięcie można przyłożyć do tej zebry (radia)??? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.