Skocz do zawartości

MX-12 - czas pracy na oryginalnym pakiecie.


Piotrek_G

Rekomendowane odpowiedzi

Ile czasu powinna pracować w/w aparatura na oryginalnym pakiecie 1700 mAh lub innym o takiej samej pojemności? Ciekawi mnie też, co producent mógł mieć na myśli, tworząc taki ======II====== wskaźnik naładowania pakietu, skoro maleje tylko dolny prawy fragment? Zanotowałem dzisiaj czas pracy i zobaczę po całkowitym rozładowaniu, ale mam wrażenie że podziała z godzinę nie dłużej. Na razie, ze względu na różne okoliczności, latam tylko na symulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wskaźnik to wskaźnik napięcia aku w aparaturze, jeżeli spadnie poniżej 9.1v to "pipczy" czyli na wskaźniku wygląda to tak ::::::::::::||:'''''''''''''''''''''''- wtedy jest rozładowana. A jeżeli działa tylko godzinę to lipa.... :roll: A jak już będziesz kupował nowy pakiet to sobie li-pola kup :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem z pakietem w nowej mx-16 nie trzymał więcej niż godzinę, myślałem, ze do wymiany. Formowanie ładowarką komputerową nie pomagało, podłączyłem go poza nadajnikiem do ładowarki hitec, takiej "zasilaczowej" na 24h, teraz działa tak jak powinien. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MX-12 i problem u mnie jest z pojemnością tego niby pakietu 1700mAh. U mnie ma 1000mAh. Próbowałem rozebrać i podładować wybrane ogniwa, to uzyskałem może 100mAh :) Pewnie i tak głupotę zrobiłem , bo ogniwa są połączone szeregowo, więc chyba tak samo powinny się rozładowywać, ładować i mieć te same napięcia wyjściowe? Ale niestety różnica po zmierzeniu była do 0.5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam MX-12 i problem u mnie jest z pojemnością tego niby pakietu 1700mAh. U mnie ma 1000mAh. Próbowałem rozebrać i podładować wybrane ogniwa, to uzyskałem może 100mAh :) Pewnie i tak głupotę zrobiłem , bo ogniwa są połączone szeregowo, więc chyba tak samo powinny się rozładowywać, ładować i mieć te same napięcia wyjściowe? Ale niestety różnica po zmierzeniu była do 0.5V.

U mnie w tej aparaturze tez nie jest za ciekawie (około 1200mAh) - aktualnie szukam jakiegoś zamiennika ale już li-pol o pojemności co najmniej 2500mAh o wymiarach 102x31x31.

Używałem już Li-Pol 1600mAh i było o wiele lepiej.. jednak finalnie chcę 2500 mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej aparaturze tez nie jest za ciekawie (około 1200mAh) - aktualnie szukam jakiegoś zamiennika ale już li-pol o pojemności co najmniej 2500mAh o wymiarach 102x31x31.

Używałem już Li-Pol 1600mAh i było o wiele lepiej.. jednak finalnie chcę 2500 mAh.

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7346&Product_Name=Rhino_2620mAh_3S_11.1v_Transmitter_Lipoly_Pack

Dziś do mnie wyjechał :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej aparaturze tez nie jest za ciekawie (około 1200mAh) - aktualnie szukam jakiegoś zamiennika ale już li-pol o pojemności co najmniej 2500mAh o wymiarach 102x31x31.

Używałem już Li-Pol 1600mAh i było o wiele lepiej.. jednak finalnie chcę 2500 mAh.

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7346&Product_Name=Rhino_2620mAh_3S_11.1v_Transmitter_Lipoly_Pack

Dziś do mnie wyjechał :]

Tak - ten faktycznie się nadaje :] - nie zamawiałeś czasem 2 sztuk ? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko go kupować. Nie ma się nad czym zastanawiać. Jest świetny. Jedyny mankament to to że żadne z przylutowanych konektorów nie pasuje do oryginalnego gniazda w mx-12 ale ja i tak mam tam goldy 2mm :]

Do aparatury wchodzi idealnie. Doszedł dziś i bez ładowania wsadziłem do aparatury. Latałem 35 min i nadal mam maxymalne napięcie czyli 11.7V pokazywane w nadajniku czego z nimh nigdy nie osiągnąłem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.