Skocz do zawartości

Pojemność i ładowanie NICD


ToMarkov

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam w aparaturze HITEC Eclipse 7 pakiet 1300mAh NICDM. Pakiet wytrzymuje mi bardzo krótko, około godziny pracy na symulatorze i niecałe 30min podczas sterowania modelem. Udało mi się zrobić przejscówkę aby ładować pakiet z ładowarki a nie przez aparaturę. Teraz moje pytanie: jak poprawnie rozładować i naładować ten pakiet poprzez ładowarkę Turnigy Accucell 6 - jak po naładowaniu sprawdzić dokładną pojemność oraz napięcie pakietu. Wczesniej, gdy ładowałem przez nadajnik po 18h (tak pisze w instrukcji) włączam radio a wyświetlacz pokazywał 11.1V czy takie ma być napięcie i to jest pełny pakiet czy jednak jest coś nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż w ładowarkę pakiet, sama odczytuje ilość celi (przynajmniej mój accucel) :

 

Ustaw program ni-cd.

Pakiet rozładuj.

Naładuj na max-a

I ponownie rozładuj, sprawdzając ile można z niego "wyciągnąć" :D

 

Napięcie po naładowaniu powinno sięgać 12v i szybko spadać 8)

Przynajmniej ja tak miałem zawsze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszlo 639mAh. Padnięte cele ?

 

Po 40 minutach pracy radia. Tzn, włączyłem nadajnik i położyłem sobie spokojnie na półce, jego napięcie w tej chwili wynosi 9,8V ... zaraz po naładowaniu wskazywał 10,4V.

 

Pakiet do wymiany ?

EDIT:

No i pakiet wytrzymał tylko 96min. Jest to zdecydowanie za mało, a myślę że podczas ciągłej jego pracy ( czyli podczas sterowania modelem ) wytrzyma jeszcze krócej.

Czy ktoś może mi powiedzieć jak zrobić do niego zasilanie, albo gdzie kupię najtaniej. W krakowskim sklepie modelarskim życzą sobie 150zł za taki pakiet.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Odłóż tą komputerową ładowarkę na kilka dni... i naładuj zwykłą, stałoprądową. Prąd w okolicach 130 mA (100 -150) przez 20 -12 godz. Potem rozładuj i powtórz ze 2 razy jeszcze. Możesz rozładowywać komputerową do napięcia 6,4V ale prądem w granicach 100 mA. Jeśli masz możliwość to przemierz poszczególne cele, może być któraś "padnięta". Daj znać jaki efekt.

Pozdrawiam - Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.