Jump to content

Pojemność i ładowanie NICD


ToMarkov

Recommended Posts

Hej, mam w aparaturze HITEC Eclipse 7 pakiet 1300mAh NICDM. Pakiet wytrzymuje mi bardzo krótko, około godziny pracy na symulatorze i niecałe 30min podczas sterowania modelem. Udało mi się zrobić przejscówkę aby ładować pakiet z ładowarki a nie przez aparaturę. Teraz moje pytanie: jak poprawnie rozładować i naładować ten pakiet poprzez ładowarkę Turnigy Accucell 6 - jak po naładowaniu sprawdzić dokładną pojemność oraz napięcie pakietu. Wczesniej, gdy ładowałem przez nadajnik po 18h (tak pisze w instrukcji) włączam radio a wyświetlacz pokazywał 11.1V czy takie ma być napięcie i to jest pełny pakiet czy jednak jest coś nie tak ?

Link to comment
Share on other sites

Włóż w ładowarkę pakiet, sama odczytuje ilość celi (przynajmniej mój accucel) :

 

Ustaw program ni-cd.

Pakiet rozładuj.

Naładuj na max-a

I ponownie rozładuj, sprawdzając ile można z niego "wyciągnąć" :D

 

Napięcie po naładowaniu powinno sięgać 12v i szybko spadać 8)

Przynajmniej ja tak miałem zawsze :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pakiet 1300 i godzina lotu to porazająco za mało :rotfl: W Optic 6 miałem 600 i wystarczyło 3 godz. lotu. Przeprowadź cyklowanie czyli rozładuj naładuj. Pobaw się prądem większym niż 10godz. czyli np 200mA.

Link to comment
Share on other sites

Weszlo 639mAh. Padnięte cele ?

 

Po 40 minutach pracy radia. Tzn, włączyłem nadajnik i położyłem sobie spokojnie na półce, jego napięcie w tej chwili wynosi 9,8V ... zaraz po naładowaniu wskazywał 10,4V.

 

Pakiet do wymiany ?

EDIT:

No i pakiet wytrzymał tylko 96min. Jest to zdecydowanie za mało, a myślę że podczas ciągłej jego pracy ( czyli podczas sterowania modelem ) wytrzyma jeszcze krócej.

Czy ktoś może mi powiedzieć jak zrobić do niego zasilanie, albo gdzie kupię najtaniej. W krakowskim sklepie modelarskim życzą sobie 150zł za taki pakiet.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jerzy Markiton

Odłóż tą komputerową ładowarkę na kilka dni... i naładuj zwykłą, stałoprądową. Prąd w okolicach 130 mA (100 -150) przez 20 -12 godz. Potem rozładuj i powtórz ze 2 razy jeszcze. Możesz rozładowywać komputerową do napięcia 6,4V ale prądem w granicach 100 mA. Jeśli masz możliwość to przemierz poszczególne cele, może być któraś "padnięta". Daj znać jaki efekt.

Pozdrawiam - Jurek.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.