Skocz do zawartości

latające skrzydło pare pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Latałem tez skrzydełkami bez winglet. Lata się inaczej, można poćwiczyć refleks, ale fajnie było.

Popatrz na projekty Hortena, ten samolot nie ma winglet, a statecznosc w zakretach zapewniaja mu klapy, ktore przy kazdym zakrecie wychylaja sie w dol. Jestto ciekawe rozwiazanie, nieciekawe jest tylko przy tym wyznaczone matematycznie zmienne zwichrzenie plata oraz zaleznosc pomiedzy wychyleniem lotek i klap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

poskładałem i wyważyłem ale chyba błąd popełniłem nie próbując polecieć w długi weekend bo teraz to troche poczekam na jakąś pogode zdatną do latania , nic to mam kolejne pytania :D . tym razem to elektronika : :?: mam Turnigy 9x włączyłem w menu elevon i teraz tak czy lotki i ster wysokości mają pracować tylko osobno (mam je na jednym drążku) tj jeżeli chce lecieć do góry to już nie skręce ? bo jeżeli dam na siebie i w np lewo to tylko jedna lotka zostaje uniesiona a druga jest w neutrum :arrow: czyli albo skręcam albo zmieniam wysokość czy to jest normalne czy coś schrzaniłem ? :?: pytanie kolejne to d/r i expo jakie sugerujecie najlepsze dla początkującego adepta lotów skrzydełkiem :?: oraz czy różnicowość lotek 80 na 100% jest odpowiednia (w ES działało ale czy tu..) będe niezmiernie wdzięczny za jakieś sugestie

 

Marcin

Skrecisz, tak ma byc :P Pamietaj ze skrzydlo nie ma ogona i troszke inaczej sie zachowuje w powietrzu ale i tak z ta "jedna w neutrum" przy zakrecie da sie normalnie wznosic. Do tego taka pozycja wystepuje tylko przy drazkach na maksa. A to tylko do bardzo ciasnych nawrotow ;]

 

d/r zostaw fabrycznie, expo na 50% Roznicowosc olej. I ogranicz wychyly zeby nie stawaly te lotki w pionie ;) Nie wiem jaka masz szerokosc lotki, ale tak strzele - niech sie wychyla koncowka poltora cm w gore cm w dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.