Jump to content

Dwóch jednym modelem


instruktor

Recommended Posts

Wczoraj Tomkiem (Chiboogi) z lekka znużeni ponad godzinnym lotem naszych motoszybowców wzięliśmy się za latanie "Wicherkowatym " A ponieważ model jest jeden a nas dwóch to polataliśmy na zmianę.Odbywało się to nastepująco Model na wysokosci ok 30 m ,wyłączony nadajnik a następnie włączony drugi i przejęcie sterów.Model na jednym pakiecie może latać ok 9 min.,oczywiście silnik 3F samoróbka i 8 kanów 1050.

Wróciliśmy "niedolatani " do modelarni .Dziś powtórka z rozrywki ale dołącza trzeci latacz.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zaraz, zaraz, bo nie jarzę... :? Lataliście jednym Wicherkiem, a aparatury były dwie włączane/wyłączane na przemian na tym samym kanale? :shock:

Jeżeli tak, to chyba wam się nudzi albo mało wam mocnych wrażen :D

Jaki odbiornik w modelu? Coś z fail-safe? Czy nie byłoby bezpieczniej wyłączać pierwszą aparaturę PO włączeniu drugiej?

Link to comment
Share on other sites

Ładziak- nie możemy mieć włączone dwie aparatury naraz .ponieważ "buntują się".Obaj mamy scanery i one najpierw sprawdzają pasmo .ale odbiorni jest IPD .Ta trzecia to mój "stary dobry" Cocpit którego zadaptował sobie Bartek .Przed zachodem słońca jeszcze latałem ,sam z kibicem Waciem

Smigiełko GWS 8x4 z www.modelarski.com

A się "wygło "bo Dali miał za ciasną komórkę ,którą robił fotkę

Link to comment
Share on other sites

Fajne było by latanie w 3 w tym samym czasie, tym samym modelem - pierwszy obsluguje silnik, drugi lotki, a trzeci wysokość. Trudna sprawa... wymagało by to nie tylko dobrej wprawy w lataniu, ale też zgranego zespołu. Ciekawe czy jest takie coś możliwe do zrealizowania... Trzeba by ustawić tak nadajniki aby wysyłały informacje tylko na jeden kanał, nie przeszkadzając pozostałym (każdy nadajnik obsługiwał by inny kanał.. oczywiście). Ewentualnie można by użyć 3 odbiorników działających na różnych częstotliwościach :D.

 

To by dopiero dostarczało emocji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ze 2-3 lata temu takiego eksperymentu dokonalo dwoch czolowych pilotow akrobacyjnych Chip Hyde i Jason Shulman. Byl to ponad 2m model sylwetkowy, dwukadlubowy napedzany dwoma silnikami. Z tego co wiem, kazdy z modelarzy sterowal swoim silnikiem, swoja lotka, swoja polowka wysokosci i swoim kierunkiem. Polowa modelu przez aitronics, a polowa przez futabe. Jest gdzies w internecie kilka zdjec.

Link to comment
Share on other sites

Guest Addriano
A się "wygło "bo Dali miał za ciasną komórkę ,którą robił fotkę

A juz sie miałem pytać czy daliście Darkowi wolne :D ze go niema na fotkach

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Anonymous
A ja mam pytanko.

Na pierwszej fotce-ten zielony Wicherek ma pomaranczowe smigielko.

Gdzie mozna takie kupic,czy to konstrukcja wlasna? :lol2:

:evil: byles 3 sekundy szybszy

To mi wyglada naq aparacik ktory nie ma prawdziwego' progressive scan' tylko bierze jakies szalony interlace w stylu linie parzyste/nieparzyste/podzielne przez dzien tygodnia a potem usrednia.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous
Fajne było by latanie w 3 w tym samym czasie, (...) Trzeba by ustawić tak nadajniki aby wysyłały informacje tylko na jeden kanał, nie przeszkadzając pozostałym

To jest absolutnie niemozliwe. Wysylany jest zawsze sygnal sync i seria pozycji serw dla wszystkich kanalow. Mozna co najwyzej uzyc 3 odbiornikow, i to kazdy na innym kanale. Droga zabawa, ale robienie samemu odbiornika wyjszie drozej.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.