Skocz do zawartości

Nowy sezon, długie latanie i pierwsza mocna termika :D


stach34

Rekomendowane odpowiedzi

Aha.. dzięki za fatygę napisania jak wejść w korek.. ale NIE o to mi chodzi.

Proszę , na obrazku zilustruje, chodzi mi o to jaki kąt ma zachowywać szybowiec w normalnym locie ślizgowym(bez mojej pomocy). Chodzi o kąt między kadłubem i podłożem (na rysunku kąt alfa) :

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4522

 

Przypuszczam że to będzie oscylować w granicach 10 -15*

Oczywiście na rysunku ten kąt nie jest zachowany, jest to tylko przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chodzi o kąt między kadłubem i podłożem (na rysunku kąt alfa) :

To zależy na jaką prędkość szybowania wytrymujesz model, w każdym przypadku będzie inny, czyli większa prędkość to większy kat szybowania i odwrotnie, no i taki kąt to raczej trudno zmierzyć prawdopodobnie. Generalnie jakiś kąt musi być bo na zerowym szybowiec w końcu straci prędkość i przepadnie. A wyważasz szybowiec tak żeby w locie z reki bez Twojej ingerencji miał stały kąt szybowania bez tendencji do pompowania ani nurkowania, ale wartości tego kąta Ci nie podam bo go nie znam, on jakby wynika z tego co napisałem powyżej i pewnie jest różny dla różnych konstrukcji.

 

Ja jak latam nie patrze na kąt szybowania tylko na prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik poziomy jest odpowiedzialny za ustawienie modelu w przestrzeni. Jeżeli będzie prawidłowy kąt zaklinowania płata (ok +1+2stopnie mierząc względem statecznika poziomego)oraz prawidłowo określony środek ciężkości to oś podłużna kadłuba będzie w przybliżeniu równoległa do lini horyzontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyważasz szybowiec tak żeby w locie z reki bez Twojej ingerencji miał stały kąt szybowania bez tendencji do pompowania ani nurkowania

Aha. No w sumie zgodzę się że nie da rady go podać tak ogólnie (kąta natarcia).. Czyli trzeba kombinować żeby leciał cały czas w jednej pozycji (kącie) :lol::P

Pożyjemy zobaczymy jak to będzie latać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.