Jump to content

przeróbka.

Recommended Posts

Witajcie!!

Dostałem w "spadku" po kuzynie samochód terenowy nikko. Jest naprawde czad. Obydwie osie skrętne, reduktory, napęd na 4 koła, wyciągarka... No ale jest na 27 Mhz, a chciałbym przerobić go na 35 Mhz. Jak to zrobić? W środku jest tylko płytka z której wychodzą kable... A ja chciałbym aby tam normalnie był odbiornik tak jakby samemu się zrobiło...

Mam nadzieje że nie zakręciłem... Jak co to oczywiście mogę przesłać zdjęcia.

Pozdrawiam i dziękuje...

Najpierw sprawdź jakie częstotliwości są dozwolone w przypadku modeli lądowych.

35MHz jest zastrzeżoną częstotliwością dla modeli latających; tylko i wyłącznie.

Po drugie sprawdź ile funkcji (kanałów) potrzebujesz. Aparatura 2 lub 4-ro kanałowa może nie będzie zbyt droga, ale 5-cio, czy 6-cio, może poważnie szarpnąć cię po kieszeni. Jesli dodatkowo są miksery, będziesz musiał nabyć aparaturę komputerową, a tu już koszty będą baaardzo duże.

Po trzecie, jakie są serwa w tej zabawce. Chińczycy lubią konstruować ogromne serwomechanizmy ze zwykłych silników szczotkowych, które bez przeróbek nie dadzą się po prostu zastąpić zwykłym serwem.

Po trzecie, zastanów się tylko czy warto. Koszt wyposazenie będzie dość znaczny. Może lepiej po prostu kupić inny gotowy, kompletny model, za 300-400zł?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.