Skocz do zawartości

ZDZ 50 mój nowy nabytek


piotr

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanko:

-z czego zrobić odciągi usztywniające statecznik poziomy? żeby to nie wyglądało kiczowato, model jest spory, a stateczniki są zbyt elastyczne

 

 

Fokker ma rację...

Tego typu odciągi robię z plecionych linek stalowych stosowanych do modeli na uwięzi.

Grubość linki to 0,4 mm.

Naciąg - śruba rzymska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i się doczekałem aparatu i kolejne fotki ,

:lol:

tu ster kierunku zrobiłem na nowo i zgodnie z oryginałem, przez co długość samolotu zwiększyła się o 4 cm

c8bccd9bc14318d6med.jpg

tu model w całej okazałości, jeszce nie wstawiona owiewka, bo jeszcze nie było prób silnika, ale jak będę miał tłumik to będzie owiewka

f9c591263b5c7097med.jpg

tu szczegół naciągu zrobiony z przyponu wędkarskiego o wytrzymałości 40 kg

ceefe20cdb067999med.jpg

tu szczegół podwozia i mocowanie koła, widać tu też jak jest zrobiony resor podwójny

62b5a2f8de502316med.jpg

tu kolejna odsłona szczegółu koła tylnego i mocowanie serw do steru wysokości - po drugiej stronie jest drugie i serwo do steru kierunku

6764c8af19bd8d5dmed.jpg

widok ogólny powyższego

018ff91bcdbc14d5med.jpg

widok na serw i odciągi z dołu

018ff91bcdbc14d5med.jpg

ze względu na to że statecznik poziomy powstał na nowo i była możliwość

zrobienia go jak w oryginale wydłużył się o 3 cm na całej długości

a8eba5f4ec948671med.jpg

a tu widok na stójkę skrzydłową

2b783b85db1d5968med.jpg

widok na silnik i mocowanie ........ ciekawe czy to zda egzamin?

96b674212be34f4emed.jpg

a tu moja curka, bardzo lubi z nami jeździć na latanie i chętnie pozuje do zdjęć

8bff0e9d856da10fmed.jpg

i jeszcze kilka szczegółów

f8b13000f0582b7amed.jpg

ff8f80af51664f24med.jpg

68b6e93b2b0da65emed.jpg

za niedługi czas jak pogoda dopisze czeka go oblot, może jakiś film mi się uda zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam nowy tłumiczek, zajefajny trala lala alalala :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

i cały ch.... za niego zapłaciłem :lol:

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :cheers:

dziś będą pierwsze próby odpalenia silnika

tłumik został zrobiony własnoręcznie tylko bardzo dobry kolega mi go pospawał, to jest po prostu kunszt spawalnictwa, czysta robota, a przede wszystkim majstersztyk, jestem zadowolony, trochę to sobie inaczej wyobrażałem, ale jest jak jest i do tego się dostosuję

55b99be5f3e04adfmed.jpg

widok ogólny

617ced4586ea57c6med.jpg

5dd7424ed737c4e3med.jpg

528bc1ae9a2ddd9amed.jpg

chyba najładniejsze ujęcie

f74c67504deeafedmed.jpg

80041da14b8de4e0med.jpg

7893ec27fc30f78fmed.jpg

widać majstersztyk spawania jestem pod wrażeniem, nigdy nie przypuszczałem że tak się da w warunkach domowych

87b35e0f64bf0679med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać majstersztyk spawania jestem pod wrażeniem, nigdy nie przypuszczałem że tak się da w warunkach domowych

 

Faktycznie pięknie pospawane!

Szkoda tylko że ze względu na różne twardości spoiny i reszty materiału oraz dość długiego ramienia działającego na mocowanie, prawdopodobnie tłumik się poprostu u...rwie...

Bedzie to spowodowane drganiami generowanymi przez silnik które w konsekwencji doprowadzą do zmęczeniowego uszkodzenia materiału...

Prawdopodobnie nie wytrzyma spoina....

 

Ale miejmy nadzieję że się mylę...

 

Jeszcze raz gratuluje- piękny tłumiczek!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się rużni, bo jak wspominałem musiałem kawałek modelu dorobić na nowo, statecznik pionowy jest nowy ster kierunku został zmieniony no i statecznik poziomy i ster wysokości też,

 

 

 

 

a tak wogóle to czekam tylko na oblot, jak będzie latał to go na nowo okleję bo jeśli będzie klapa to nie chce mi się marnować folii

idę palić silnik

 

 

hehhe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yes yes yes :lol::lol:

to jest wspaniałe uczucie

jeszcze przed godziną miałem obawy co do tego silnika, ale to już jakby się rozmyło, jego piękna i miarowa praca :lol: a jaki ciąg, po prostu ................ no nie wiem jak się wyrazić

to jeden z moich lepszych zakupów

 

 

odpalił praktycznie po trzecim obrocie śmigła :thumleft:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

oglądałem dziś filmik z lotu tego pitsa , jesli mozna to nazwać lotem bo trwało to max 7 sek klasyczne błedy 1 start z bocznym wiatrem 2 przeciągnięcie i zwalił się na skrzydło , jak się uda i będzie czas filmek będzie wstawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.