Skocz do zawartości

Wadkiwe działanie nadajnika Futaba 6EX 2,4GHz


darek.3333

Rekomendowane odpowiedzi

Objaw jest taki , że wychylając ster kierunku (4 kanał) w lewo i wracając do neutrum wszystko działa poprawnie ale wychylając w prawo serwo zaczyna szarpać i drgać. Myślałem , że to wina serwa ale po przyłączeniu tego serwa do innego kanału serwo zaczęło działać poprawnie. To skłoniło mnie do dalszych poszukiwań. Wziąłem inny model z innym odbiornikiem i innymi serwami (odbiornik zbindowany do tego samego nadajnika) i wadliwe działanie steru kierunku w prawo powtórzyło się. Jaka może być przyczyna? Może nie działa poprawnie przekazywanie sygnału wychylenia dźwigienki steru kierunku. Czy można to jakoś samemu naprawić przemywając jakieś styki? A jak nie to czy w okolicach Warszawy ktoś zna jakiś serwis Futaby? A może jest jakiś punkt w Polsce do którego można wysłać taki nadanik? Ostatnio rozbiłem model z powodu wychylonego steru kierunku maksymalnie w prawo. Myślałem , że zawiniło tylko serwo ale teraz wiem , że nadajnik męczył je drganiami i szarpnięciami i dlatego padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno podejrzany jest potencjometr drążka. Jeżeli da się rozebrać, to pod warunkiem, że ścieżka nie jest pęknięta, doraźnie pomoże przemycie naftą. Najlepiej wymienić na nowy. Kiedyś powszechnie w aparaturach były potencjometry 5k om. Jak jest w tej Futabie nie wiem.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.