Skocz do zawartości

ASW-28 Pelikana i zniekształcony statecznik poziomy


markac

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.

Właśnie zabrałem się za składanie szybowca i wyszła taka sytuacja, jak przedstawiam na zdjęciu poniżej.

 

Dołączona grafika

 

Na górze widok poglądowy z góry (nie istotny), a na dole widok poziomy na ruchome lotki w stateczniku poziomym. Na czerwono zaznaczyłem zniekształcenie tej lotki.

Czy jest sposób, żeby przywrócić jej poprzedni stan? ;/

Przecież to nie będzie leciało... Model jest z EPP.

 

Zdjęcia niestety nie mogę umieścić, ponieważ zapomniałem kabelka... Przejechałem 140 km żeby polatać i wiecie co, zapomniałem też modelu w którym miałem całą potrzebną elektronikę... Ja się chyba już starzeję... Jutro rano robię kurs powrotny i mam do przejechania w sumie 300km ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Krecik13, zawias dać w najwyższym miejscu zniekształcenia steru(lotki są w skrzydle, na statecznikach mamy stery). Można też z depronu wystrugać nową. Jeżeli kształt będzie odpowiednio zachowany to nie pogorszy to właściwości lotnych .

 

 

Edit. Do tego co napisałeś ze spinaczami. Same spinacze nic nie dadzą. Podgrzej to suszarką do włosów i będzie gites. Zajmie to max 10 min:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Motoszybowiec oblatany w ten weekend (wcześniej miałem aparaturę w serwisie) :)

Jak się okazało, nie miało to żadnego wpływu na charakterystykę lotną i niepotrzebnie się tym w ogóle przejmowałem. Model lata cudnie, a już się bałem, po opiniach o nim na tym forum. Bajecznie się prezentuje w powietrzu. Jednak rozmiar ma znaczenie hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.