Skocz do zawartości

Serwo TG9 a TG9e


RobWan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem, że w serwie TG9 jest silnik bezszczotkowy/bezkomutatorowy.

Ma zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe.

A jaki ma silnik tańsza wersja TG9e?

Nie piszą w opisach. W przeciwieństwie do TG9 gdzie jest to zaznaczone.

Wnioskować można, że jest z komutatorem.

Ktoś ma takie serwo?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coreless to nie to samo co brushless

Poczytałem właśnie i się podszkoliłem. :)

To jakie się stosuje silniki w tych serwach? Jedne i drugie mają szczotki?

Bo mi zależy na żywotności. A jednak szczotka się zużywa.

Czy w serwach nie stosuje się bezszczotkowych?

 

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci taka wiedza? Silnik pracuje tylko przecież jak serwo zmienia położenie. Masz zamiar robić z nich mikro-silniki napędowe ?:) Jak przydzwonisz w ziemię to i tak lepiej wyrzucić takie serwo. One są często podparte tylko na jednym łożysku i się wyginają osie wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że kolegi nie stać na porażkę w planowanym przez niego projekcie .

Ale kupno 1000 serwomechanizmów za 2 $ i niezawodność to już dwa wykluczające się założenia Kupiłem te tanie serwa i do małych prostych modeli są ok ale jeśli to ma pracować w konstrukcji komercyjnej to już całkowite nieporozumienie .

 

coś w stylu używania do pracy zarobkowej wiertarki za 30 pln z hipermarketu - chyba trafne porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci taka wiedza?

Też z ciekawości. Ale jak mam dać kilka zł więcej za bezszczotkowy to dam. Jak tam jest szczotkowy tylko z lżejszym rotorem to nie dam. Bo bezwładność aż tak w moim projekcie ważna nie jest.

A potrzebuję do czegoś takiego.

Tylko nie będzie wahliwych lusterek. Ale i tak siła jaką będzie musiało pokonać serwo będzie znikoma.

Dlatego o przekładnię jestem spokojny. Jedynie potencjometr i silnik jeżeli ma szczotki.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.