Skocz do zawartości

Accucell vs Shark 10 (stara wersja)


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Sharka 10 (stara wersja), w sumie jestem zadowolony - balancer też mam.

Zastanawia mnie co mi da zmiana na Accucell 6?

Wiem, że to pytanie na poziomie onanizmu sprzętowego, ale ciekawi mnie na ile Waszym zdaniem Accucell 6 jest lepszy od Sharka 10?

Pozdrawiam

Józef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny plus to chyba taki że ma wbudowany balanser, niczym więcej się nie różnią.

... no i możliwość ładowania Li-Fe (A123) w Accucell.

Swoją drogą, moim zdaniem lepiej niż Accucell wziąć IMAX-B6. Mimo "odpustowych" błyszczących przycisków, szybko docenisz brak wentylatorka. Do tego masz wyprowadzone złącze do PC - a cena obu jest praktycznie identyczna (HC).

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego masz wyprowadzone złącze do PC

Wszyscy Ci, którzy jednak kupili Accucell 6 - można ją dozbroić w łącze do PC. Wymaga to małej ingerencji lutownicą, ale jest wykonalne. (mnie się na razie nie chciało :) )

 

Z kolei dla posiadaczy Sharka i ogniw LiFe - balancer z obsługą LiFe powinien pozwolić na ładowanie takich ogniw na programie LiIon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMAX b6-pod warunkiem że został poprawiony problem-błąd z kalibracją balancera.Sam ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Accucela 6 i baaardzo sobie chwalę.Za te pieniążki sprzęt po prostu rewelacja

 

EDIT:

Do MiQ27:Można prosić o link-ewentualnie opis jak podłączyć accucela do PC?Drążyłem ostatnio też temat czujnika temperatury do w/w sprzętu.Nigdzie jednak nie mogłem znaleźć jaki element jest tam czujnikiem.Z oglądanych na Alledrogo wynika że to coś jest w obudowie jak tranzystor-trzy kabelki końcówka i wszystko.Można by sobie samemu zrobić i nie przepłacać-schematu i oznaczenia czujnika jednak nie znalazłem-może wiesz gdzie takowy można wygrzebać.Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pewnie taki jak do Sharka - http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=2558

 

Dołączona grafika

 

EDIT - to powyżej jest czujnik do Sharka. Do Accucella jest ponoć odwrotnie połączony, tzn. ma zamienioną czarną żyłę z białą, ale nie mam pewności.

 

Podłączenie Accucell 6 do PC jest na RCGroups - http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1046318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w accucelu menu jest bardziej przejrzyste. znajomy ma sharka i tam jakoś dziwnie przewija się między trybami ładowania i innymi opcjami (choć może się mylę, bo używałem tej ładowarki tylko raz w zeszłym roku)

 

mam accucela 6 i jest dobrą ładowarką choć wiatraczek hałasuje i przyciski się już wyrobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.