Jump to content

Czym kleić większe powierzchnie depronu?


sionziom

Recommended Posts

Tak jak w temacie nie mam żadnego pomysłu czym kleić większe powierzchnie depronu i może podrzucicie ciekawe pomysły a raczej kleje.

Do sklejenia mam trochę depronu bo robię model w którym klei się do siebie kilka dość dużych kawałków depronu do siebie a potem trzeba rzeźbić .

Z góry dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

UhuPor do dużych powierzchni jest trochę za drogi. Lepiej kleić klejem polimerowym np Dragonem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

No właśnie uhu do dużych powierzchni nie bardzo (bynajmniej nie dla każdego) - jest drogawy. To jeszcze mi do głowy przychodzi dwustronna taśma klejąca, ale ją się będzie kiepsko obrabiało.

Link to comment
Share on other sites

Dragon sklei w 3 sekundy .

To aż tak strasznie długo???? :shock:

 

Smarujesz dragonem powierzchnie (obie) bardzo cieniutką warstwą (np. kartą kredytową ojca)- zużytą i łączysz połówki .

Rozdzielasz na 2-3 minuty i składasz ponownie .

Sklejone niemal od ręki.

Tylko uważaj drugiego podejścia nie będzie . :rotfl:

Czyli dużo pustego równego miejsca + 5 minut zabawy + 6 zł na klej. :D

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, dragon potrafi schnąć nawet tydzień a i tak spoina nie jest całkowicie zaschnięta. wszytko zależny jak dużą powierzchnie się klei. Przerobiłem temat robiąc katanę sylwetkową z depronu. Kiedyś widziałem klej UHU w spreju. Ciekawe czy to by się sprawdziło? Trzeba by przetestować czy materiału nie zeżre i klej jak znalazł. Gdzieś na internecie widziałem jak gość w ten sposób kleił depron czy jakąś tam piankę. Psiknął pierw jedną powierzchnie, potem drugą i po chwili złączył. Minus był taki tego że klej łapał jak CA, czyli brak zrobienia ewentualnych korekt. Jak już się elementy złapią to na amen.

Link to comment
Share on other sites

żywica

Tu masz żywice 113,5g za 25zł a uhu por 40g za 8,50zł to 113,5g uhu poru kosztuje też ok 25

ale żywice masz w butelkach i zrobisz ile chcesz a uhu musisz wyciskać do ostatniej kropli i kilka tubek kupić. Albo kupić 220g żywicy za 40zł i w tedy dużo taniej niż uhu por.

Link to comment
Share on other sites

Ja do wiekszych powierzchni używam polimerowego do klejenia styropiwnu f-my "Śnieżka" gdy nie zależy mi na szybkości połączenia. Spoina bezbarwna, zapach kleju spirytusowy. To, że klej długo wiąże czasami jest zaletą - można sobie spokojnie wszystko ustawić, ułożyć jak trzeba zabezpieczyć przed przesunięciem i odstawić np. na dobę. Innym klejem do większych powierzchni jest poliuretanowy f-my "Soudal". Przy czym elementy klejone tym klejem należy nieco obciążyć, bo się spienia (spoina żółta) i może podnieść nieobciążone elementy modelu. Oba kleje do kupienia w hipermarketach budowlanych :Praktiker, Castorama, Leroy Merlin, Obi oraz w mniejszych lokalnych sklepach i hurtowniach malarsko-budowlanych.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.