Skocz do zawartości

Czym kleić większe powierzchnie depronu?


sionziom

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie nie mam żadnego pomysłu czym kleić większe powierzchnie depronu i może podrzucicie ciekawe pomysły a raczej kleje.

Do sklejenia mam trochę depronu bo robię model w którym klei się do siebie kilka dość dużych kawałków depronu do siebie a potem trzeba rzeźbić .

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie uhu do dużych powierzchni nie bardzo (bynajmniej nie dla każdego) - jest drogawy. To jeszcze mi do głowy przychodzi dwustronna taśma klejąca, ale ją się będzie kiepsko obrabiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon sklei w 3 sekundy .

To aż tak strasznie długo???? :shock:

 

Smarujesz dragonem powierzchnie (obie) bardzo cieniutką warstwą (np. kartą kredytową ojca)- zużytą i łączysz połówki .

Rozdzielasz na 2-3 minuty i składasz ponownie .

Sklejone niemal od ręki.

Tylko uważaj drugiego podejścia nie będzie . :rotfl:

Czyli dużo pustego równego miejsca + 5 minut zabawy + 6 zł na klej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dragon potrafi schnąć nawet tydzień a i tak spoina nie jest całkowicie zaschnięta. wszytko zależny jak dużą powierzchnie się klei. Przerobiłem temat robiąc katanę sylwetkową z depronu. Kiedyś widziałem klej UHU w spreju. Ciekawe czy to by się sprawdziło? Trzeba by przetestować czy materiału nie zeżre i klej jak znalazł. Gdzieś na internecie widziałem jak gość w ten sposób kleił depron czy jakąś tam piankę. Psiknął pierw jedną powierzchnie, potem drugą i po chwili złączył. Minus był taki tego że klej łapał jak CA, czyli brak zrobienia ewentualnych korekt. Jak już się elementy złapią to na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żywica

Tu masz żywice 113,5g za 25zł a uhu por 40g za 8,50zł to 113,5g uhu poru kosztuje też ok 25

ale żywice masz w butelkach i zrobisz ile chcesz a uhu musisz wyciskać do ostatniej kropli i kilka tubek kupić. Albo kupić 220g żywicy za 40zł i w tedy dużo taniej niż uhu por.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wiekszych powierzchni używam polimerowego do klejenia styropiwnu f-my "Śnieżka" gdy nie zależy mi na szybkości połączenia. Spoina bezbarwna, zapach kleju spirytusowy. To, że klej długo wiąże czasami jest zaletą - można sobie spokojnie wszystko ustawić, ułożyć jak trzeba zabezpieczyć przed przesunięciem i odstawić np. na dobę. Innym klejem do większych powierzchni jest poliuretanowy f-my "Soudal". Przy czym elementy klejone tym klejem należy nieco obciążyć, bo się spienia (spoina żółta) i może podnieść nieobciążone elementy modelu. Oba kleje do kupienia w hipermarketach budowlanych :Praktiker, Castorama, Leroy Merlin, Obi oraz w mniejszych lokalnych sklepach i hurtowniach malarsko-budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.